10.10. 2019 | Mládež | Zdeněk Plachý
Děti mohou začít s hokejem kdykoliv

Společnou akcí jsme odstartovali celoroční nábor nejmenších hokejistů

Letošní sezonu jsme pojali nábor těch nejmenších hokejistů a hokejistek do našeho klubu v novém hávu. Zatímco vloni jsme se soustředili na dva termíny, v září a v lednu, v současné sezoně probíhá posílení našich řad celoročně. Svoje děti můžete tedy přivést na trénink kdykoliv, po domluvě s trenéry.

kontakty: Petr Holejšovský (724 044 249, e-mail: holejsovsky@hcsokolov.cz),

Richard Gregor (605 530 570, e-mail: gregor@hcsokolov.cz)

Ivan Říha (607 117 448, e-mail: riha@hcsokolov.cz)

První zájemce jsme přivítali v rámci celorepublikové akce "Pojď hrát hokej!", který organizuje Český svaz ledního hokeje ve spolupráci s jednotlivými kluby. Zatímco děti se vydaly s trenéry na podrobnou obhlídku zázemí zimního stadionu, rodiče byli přizváni do klubové místnosti HC Baník Sokolov, kde je hlavní trenér přípravkových kategorií Richard Gregor seznámil s fungováním klubu na úrovni mládežnických kategorií.

"Jsme rádi, že jste přivedli svoje děti, které pokud ještě nebruslily, si mohou vyzkoušet, jaké je to být na ledě. Byli bychom samozřejmě rádi, kdyby se jim hokej zalíbil, a pokud se tak stane, tak kdybyste je v tom zájmu chodit sem, do HC Baník Sokolov, podporovali. Jsme připraveni na to, abychom se vašim dětem plně věnovali, vychovali z nich výborné hokejisty, a především skvělé lidi," řekl na úvod.

V historii sokolovského hokeje se podařilo vychovat dost zvučných jmen, kteří šířili dobré jméno Baníku nejen mezi českými mantinely, ale i na mezinárodní scéně, Erich Kühnhackl, Tomáš Vokoun, David Hruška, Radek Duda, Lukáš Mensator, Václav Benák. "Třeba za nimi budou následovat i jména vašich dětí, i když je to nesmírně dlouhá a náročná cesta, ale kdo ví...," pokračoval Richard Gregor.

Ten také upozornil na nové nahlížení klubu na výchovu mládeže. "S nástupem Karla Mlejnka se diametrálně změnilo chápání výchovy. Nechodíme sem jenom hrát hokej, ale snažíme se z vašich dětí vychovat především kvalitní lidi," předestřel základní ideu klubu trenér přípravkových kategorií.

Nejmladší kategorie HC Baník Sokolov – tedy základna – trénuje třikrát týdně, v hodinových blocích. Především formou her. "Nejsme zastánců drilu v takhle mladém věku. Je pro nás důležité, aby se děti těšily na své trenéry, a na každý další trénink," přiblížil Richard Gregor.

A pak přišel čas se vydat přímo na led...