16.10. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník míří za lídrem tabulky

Po sobotní konfrontaci na domácím ledě s Duklou Jihlava, které naši hráči po srdnatém boji těsně podlehli, se Baník vydává ve středu 16.10. na jih Čech, aby čelil vedoucímu týmu tabulky Chance ligy, Motoru České Budějovice.

I tento tým lze podobně jako předešlého soupeře sokolovských řadit mezi tradiční kluby s bohatou historií a majícího ambice pokusit se o návrat do extraligy, kam po dlouhá léta patřil.

Za Motor České Budějovice nastupovala v minulosti velmi zvučná jména českého a československého hokeje, zmiňme alespoň mistra světa z Vídně Romana Turka, Jaroslava Pouzara, Jiřího Lálu, řízného obránce Rudolfa Suchánka, obávaný útok Rob-Ťoupal-Pýcha nebo Václava Prospala, který v současné době zaujímá pozici hlavního trenéra týmu.

Současnost je spojena např. pokračovateli rodu Pýchů a Suchánků nebo s bývalým reprezentačním útočníkem Jiřím Šimánkem či loňským navrátilcem ze zámořských soutěží Václavem Karabáčkem.

Sokolov se v soutěžním utkání potká s Motorem po dlouhých 27 letech a jak už bylo zmíněno, na ledě lídra Chance ligy ho nebude čekat jednoduchá práce. Držme ovšem našim hráčům palce, ať favorita překvapí a dovezou zpět do Sokolova kromě dobrého pocitu z předvedeného výkonu i body. Zápas začíná v 17.30.