17.10. 2019 | Mládež | Tomáš Bouda
Mládež Baníku se zúčastnila NHL tréninku

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 měli hráči našeho klubu ročníku 2008-2012 jedinečnou možnost vidět tréninky týmů z nejlepší hokejové soutěže NHL.

Díky Českému hokeji a našemu významnému partnerovi jsme získali 50 lístků na tréninky týmů NHL Philadelphia Flyers a Chicago Black Hawks, kteří následně 4.10.2019 sehráli zápas v rámci Global series Czech Republic 2019.

Kluci odcestovali týmovým autobusem do O2 arény v Praze a viděli na vlastní oči tréninky hokejistů ze slavné NHL. Kluci hlasitě povzbuzovali hráče obou týmů, zejména pak naše reprezentanty Jakuba Voráčka z týmu Flyers a Dominika Kubalíka a Davida Kämpfa z týmu Black Hawks.

Celkový program trval bezmála 3 hodiny a mezi tréninky jednotlivých týmů byly vítanou vzpruhou dovednostní soutěže v přesnosti střelby a v nájezdech.

„Akce se velmi povedla a věříme, že si naši mladí hokejisté odnesli spousty zážitků, které jim třeba pomůžou v jejich dalším hokejovém rozvoji. Vidět na vlastní oči hvězdy NHL a jedny z nejlepších hráčů na světě, jak trénuji, jaké mají hokejové dovednosti a jak přistupují k samotnému tréninku je pro ně největší motivací! Moc děkuji Českému hokeji a našemu partnerovi za možnost vyslat naše kluky na tuto jedinečnou podívanou“ řekl Petr Holejšovský, hlavní trenér mládeže HCB.

Po akci jsme také vyzpovídali Ríšu Gregora z ročníku 2009:

Jakému týmu z těchto dvou, které si viděl fandíš a jak se ti líbili tréninky?

U obou týmů mám své oblíbené hráče, u Chicaga Patrika Keana, u Philadelphie samozřejmě Jakuba Voráčka. Trénink byl skvělý!!

Co si říkal vystoupení maskotů obou týmů?

Oba byli zábavní, zejména Gritty. Také bychom mohli mít nějakého klubového maskota.

Odvezl jsi si kromě zážitků také nějaký suvenýr?

Ano, mám kartičky hráčů a s bráchou Ondrou jsme si koupili šály obou týmů na památku.

Děkuji za rozhovor a věřím, že se ti akce líbila.

Nejen mně, ale všem, co jsme do Prahy jeli. Bylo to moc prima.