17.10. 2019 | A-tým | Kamila Ströerová
Petr Přindiš: Soupeře jsme dokázali potrápit

Obránce Baníku po zápase v Českých Budějovicích

Jak bys zhodnotil utkání? Kde byly největší mezery?

Zápas jsme prohráli 1:4, ale myslím si, že za to, jaký jsme podali výkon, bychom si zasloužili příznivější výsledek. Hráli jsme na ledě prvního mužstva tabulky a jsem si jistý, že v určitých pasážích zápasu jsme dokázali soupeře potrápit. Nebojím se říct, že herně jsme měli například ve druhé třetině mírně navrch, soupeř udělal hodně icingů a my měli tlak. Bota nás nejvíce tlačí v koncovce. S jedním gólem se nedá vyhrávat. Velký rozdíl vidím v tom, že soupeř umí potrestat 80 % našich chyb brankou. To se nám nedaří. Za mě jsme s Českými Budějovicemi sehráli dobré přesilové hry, v podstatě jsme je zatím lépe nesehráli. Ovšem zase v koncovce nejsme schopní proměnit naší dobrou hru v góly. To, že se dělají chyby, to k hokeji patří. I soupeř je dělá, ale my je netrestáme. Soupeř ano.

Znovu se ukázala podpora fanoušků i na venkovním ledě, chtěl bys jim něco vzkázat?

Fanoušci byli skvělí. Máme nejlepší fanoušky v lize, ale musíme jim dopřát také nějakou výhru, zejména na domácí půdě. Prohry o gól nebo o dva, jsou psychicky hodně náročné, ale my se snažím makat a dávat divákům dobrý hokej. Jen ten výsledek se musí překlopit už na naši stranu. Fanouškům patří velké poděkování za podporu v Budějovicích.