17.10. 2019 | A-tým | Kamila Ströerová
David Fečo: Každým zápasem sbíráme zkušenosti

David Fečo dostal prostor v brankovišti po menší pauze. Ani jeho přítomnost však nepřinesla Baníku cenné tři body. Z Českých Budějovici odjel Sokolov s prázdnou.

Davide, Baník se aktuálně nachází na předposlední příčce. Nepadá na vás trochu deka?

Nemyslím si, nemáme co ztratit. Věřím, že každodenní pracovitost nám v zápasech přinese body a odlepíme se z místa, na kterém se momentálně jsme.

Nečekali jste po postupu lepší umístění v tabulce?

Samozřejmě chceme být výše v tabulce a mít více bodů, vidíme nejdál do dalšího zápasu, který chceme vyhrát.

Co osobně ty říkáš na soupeře v první lize, je to velký rozdíl oproti druhé lize?

První liga je o několik levelu výše. Týmy jsou více organizované, kvalitnější, má více zkušených hráčů. Největší rozdíl vidím v rychlosti hry.

Na kontě máte pouze dvě výhry ze 14 zápasů, kde vidíš největší problém?

Většinu zápasů jsme hráli minimálně vyrovnanou partii. Musíme šlapat jako každý zápas celých 60 minut. Držet se konceptu naší hry, a především být lepší v detailech.

Liga je nesestupová, myslíš, že do dalšího roku dokážete dohnat soupeře, kteří jsou v lize delší dobu a mají s ní dostatek zkušeností?

Jak jsem odpovídal výše, většinu zápasů jsme hráli minimálně vyrovnanou partii, a to se zkušenými týmy. Každým utkáním sbíráme zkušenosti a každým zápasem se chceme zlepšovat a sbírat body.

Nejsou právě zkušenosti to, co Baníku chybí? Ačkoli plno hráčů hrálo například v Energii, nebo v jiných extraligových klubech?

Máme skvělou partu, ve které jsou zkušení tahouni, kteří drží při sobě a já našemu týmu pevně věřím.

Teď vás čekají dva zápasy na domácím ledě, jaký bude váš cíl do těchto dvou duelů?

Domácí zápasy jsou něco extra, protože máme fantastické fanoušky. Vždy nás ženou dopředu a patří jim velké poděkování, protože hrát před nimi je přímo energické. Každý další zápas chceme vyhrát.

Díky za rozhovor!