18.10. 2019 | Projekty | Tomáš Bouda
Projekt Life skills se rozjíždí

Chceme vychovávat nejen hokejisty, ale především kvalitní lidi. V HC Baník Sokolov to není jen fráze…

Dnešním dnem zahajuje HC Baník Sokolov svůj nový projekt určený mládeži – Životní dovednosti. Tato oblast zahrnuje širokou škálu znalostí a schopností, které chceme předat našim mladým členům. Nabyté vědomosti pomohou hráčům v běžném životě zvládat nelehké a obtížné situace, se kterými se mohou setkávat. Cílem klubu je zábavnou formou naše hokejisty na ně připravit.

První lekce budou patřit kategoriím U10, U11, U14 a U15, pro které si přednášející Mgr. Alena Šnicerová připravila workshop na téma Studijní dovednosti a Časové rozvržení dne. Podklady lektorka zpracovala zábavnou formou a zcela jistě tak přednáška mladé hokejisty zaujme. První hodiny jsou naplánovány na páteční odpoledne, další pátek přijde řada i na kategorie U12 a U13.

V plánu má Baník hned několik přednášek a již dnes je známý druhý lektor. Do Sokolova přijede Roman Staša, bývalý mládežnický reprezentant, který svou kariéru ukončil v 21 letech. V současnosti osobní trenér mládežnických hokejistů bude prezentovat téma Vyjednávání a Regulace emocí. Opět vše bude pojmuto zábavnou formou.

V plánu jsou i další přednášky, například o znalostech nutných pro přežití v přírodě, základy první pomoci, základní sebeobrana, opravování věcí v domácnosti, vaření či orientace v dopravě.

Mladí hokejisté Baníku se tak mají na co těšit. Především pak ale věříme, že si z těchto přednášek odnesou poznatky, které využijí v běžném životě. „Když si ze šedesáti minut odnesou kluci dvě nebo tři informace, může to pomoci jim i rodině“,říká k přednáškám Karel Mlejnek, hlavní koordinátor projektu.