8.11. 2019 | Mládež | Tomáš Bouda
Mládež odehraje víkendové zápasy s podporou svých patronů

Hráči A-týmu jdou o víkendu do boje! Ne, nehraje prvoligový A-tým, ale někteří hráči absolvují i tak mistrovské zápasy. Odstartoval totiž projekt Patronů.

Před několika týdny si všechny mládežnické týmy Baníku (kromě juniorky) vybraly své patrony z řad hráčů A-týmu. Jako první si volila základna a volba padla dle předpokladů na Petra Přindiše, ale výběru se dočkali i Matěj Zadražil, Patrik Michálek, Michael Čejka, Petr Vodička, Jakub Vrána nebo Tomáš Rohan. Mladí baníkovci tak volili buď odchovance klubu či hráče, kteří jsou z regionu.

Tento týden, při reprezentační přestávce, pak nastává první příležitost, kdy se hráči A-týmu zapojují do tréninku mládežnických kategorií, kde absolvují jak přípravu na ledě, tak i na suchu. A hokejisté prvoligového Baníku se zapojili s plnou vervou. Pro Michaela Čejku či Patrika Michálka se rozhodně nejedná o novinku, nýbrž tito hráči s mládeží vypomáhají jako trenéři. Ale i ostatní prokázali, že práce s mládeží jim není cizí.

Hráče tréninky s naší mládeží baví. A platí to i obráceně. Malí baníkovci trénují s obrovským nasazením a chtějí se před svými vzory předvést. A o pozitivní motivaci jde především. Prvoligoví hráči pak svým mladším následovníkům přinášejí i prvky ze svých tréninků a pomáhají i svými radami. A nejinak tomu bude i o následujícím víkendu, kdy se hráči A-týmu postaví spolu s trenéry na střídačky a budou koučovat zápasy sokolovské mládeže. Hokejisté A-týmu se zapojí i do předzápasové přípravy a svými radami přispějí i během přestávek mezi třetinami.

A-tým je sokolovské mládeži opět blíže…

(Více o projektu Patroni přineseme v následujících dnech.)

...více zde.
...najdete zde.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.