13.11. 2019 | A-tým | Redakce
Po reprepauze hraje Baník doma

Po reprezentační přestávce se opět v tomto týdnu naplno roztočí kolotoč extraligových i prvoligových zápasů. Náš A-tým přivítá na svém ledě ve středu 13.11. hokejisty Litoměřic. Pojďme si je trošku představit.

Kališníci, jak si tým HC Stadion Litoměřice říká, jsou zatím asi největším a nejpříjemnějším překvapením letošní Chance ligy. Nasbírali během 20 kol 43 bodů a se skoré 72:44 jim momentálně patří 2.místo, což asi před sezonou nikdo z laické, ani odborné veřejnosti nečekal. Je to tým mladý, vždyť 8 hráčů v této reprezentační pauze hájilo národní barvy ve výběrech U19 a U20 na mezinárodních turnajích. K tomu připočtěme zkušené borce jako je Peter Jánský nebo ostřílené finské kráče Korkiakoskiho s Kangasem. Nejproduktivnějším hráčem je zatím Daniel Voženílek (8+16), v brance se střídá trojice brankářů, z nichž žádný nemá úspěšnost zákroků pod 93%.

Podíváme-li se do nedávné historie, najdeme mezi odchovanci klubu z Litoměřic zajímavá jména, která se uplatnila i na mezinárodní scéně, jako byli obránci Martin Škoula s Radkem Hamrem, útočníci Kamil Kreps, Michal Birner nebo brankář Milan Hnilička. Sokolovskou stopu sledujeme v současném kádru, kde najdeme Otakara Šika, jenž nastupoval za dorost Baníku, v loňské sezoně v Litoměřicích odehrál skvělé zápasy Matěj Zadražil. Působil zde také obránce Adam Rulík.

Přijede k nám tedy velmi silný a nebezpečný soupeř, navíc sebevědomý, který bude chtít navázat na šnůru čtyř po sobě jdoucích vítězství. V sokolovském týmu panuje ovšem odhodlání vstoupit po reprezentačním oddychu do další části soutěže vítězstvím nad prozatímní štikou ligy a nastartovat se tak k tomu, aby v dalším průběhu toto označení třeba sám mohl přebrat. V kompletním složení jsme připraveni čelit Kališníkům a připravit je o body, které sami tolik potřebujeme. Od srpna se Baník s Litoměřicemi střetl již třikrát, dvakrát v přípravě zvítězil, v mistrovském utkání se však radoval středeční soupeř.

Přijďte svůj tým podpořit a ukázat i Litoměřickým, o čem se všude mezi ostatními účastníky Chance ligy hovoří, že sokolovští fanoušci patří mezi nejhlasitější a nejvěrnější povzbuzovatele týmu a stojí při něm v dobrých i horších časech.

Zápas začíná v 18.00 a všichni si ho pojďme užít.