14.11. 2019 | Mládež | Zdeněk Plachý
Týden s patrony. Se čtvrtou třídou trávil trénink i zápas Michael Čejka

Reprezentační přestávku v Chance lize jsme využili k pokračování projektu "Patroni", kde se hráči našeho A - týmu začlení přímo do mládežnických celků.

Patroni absolvovali s mladými baníkovci tréninkovu jednotku a na střídačce také dohlíželi na víkendový zápas svých následovníků. O motivaci mladých hokejistů tak bylo postaráno. "V momentě, kdy k nám přijde hráč A - týmu, tak přinese do tréninku nový vítr. Mladí hráči se potom snaží více než při běžné jednotce, mají větší motivaci se ukázat. Určitě to vítáme,"říká šéftrenér žákovských kategorií Baníku Marek Brzobohatý.

Útočník Michael Čejka se stal patronem ročníku narození 2010. Ve čtvrtek absolvoval s našimi mladými nadějemi trénink na ledě a ten si pořádně užíval, makal naplno, snažil se povzbuzovat své nové spoluhráče. "Trénink se mi moc líbil, bavilo to mě to, doufám, že i děti," svěřil se po tréninku.

Na své opatrovance dohlížel i při turnaji proti Karlovým Varům, Mariánským Lázním a Ostrovem.

"V této kategorii se nezapočítávají góly, tudíž nevím přesný výsledek, ale odhadem si myslím, že kluci prohráli pouze s Mariánskými Lázněmi. Snažil jsme se jim radit a chválit je, spíš jsem chtěl být pozitivní, protože pořád jsou to děti a hlavní je, aby je to bavilo, nicméně disciplína musí být," říká na závěr Michael Čejka.