15.11. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Petr Přindiš: Myslel jsem, že mám snad prasklá všechna žebra

Petr Přindiš zažívá zvláštní sezonu. Obránce, jenž za poslední dvě sezony zaznamenal více než 50 kanadských bodů, ne, a ne se dočkat v letošním ročníku branky či asistence. Ačkoliv je i nadále ve hře aktivní. I ve středu byl sokolovský odchovanec na ledě vidět, byl blízko gólu v prodloužení, ale ani tentokrát se oblíbený „Pes“ nedočkal.

Baník ve středu proti favorizovanému sahal po třech bodech. V 58. minutě poslal domácí do vedení Křemen. Avšak ani ne po půl minutě hosté srovnali. Zklamání tak na domácích hráčích bylo více než zřetelné. „Zklamání tam asi je. Ale zároveň jsme rádi, že máme bod,“ líčí své pocity Petr Přindiš. V prvních dvou třetinách se Baníku příliš nedařilo, což zkušený hráč sokolovského týmu potvrzuje. „Nepovedl se nám vstup do zápasu. První třetina byla z naší strany slabší. Pak jsme tempo relativně chytili, ale pořád se opakuje stejná písnička. Když neuděláme chybu vzadu, tak dáme málo gólů a když dáváme góly, tak děláme chyby vzadu. Těžko se mi to hodnotí, ale asi jsme s druhým mančaftem tabulky za ten bod rádi. I když na rovinu musím říct, že jako druhý tým tabulky, tak to nebyl nějaký extra výkon,“ popisuje zápas odchovanec sokolovského hokeje.

Petr Přindiš byl i u dvou situací ve třetí třetině, které budily vášně. Nejprve divákům zatrnulo, když se známý tvrďák skácel po souboji s Kangasem na ledovou plochu. „Myslím si, že to nebyl faul. Ale na mantinelu je taková hrana a přišlo mi, že mám snad prasklá všechna žebra a vyražený dech. Samozřejmě byl jsem v emocích a měl jsem z toho trochu nervíky, ale faul to určitě nebyl. Byl jsem na puku a spíš to bylo moje pomalé rozhodnutí. Bylo to tvrdé, ale nakonec jsem se zvednul a pokračoval jsem,“ sympaticky uznává nesmlouvavý zadák.

Diváci bouřili i při druhé situaci, kdy finský útočník Kangas zajel do brankáře, Petr Přindiš oplácel a vzápětí přijel do souboje jako třetí litoměřický Marcel a zapojil se do potyčky. „Za bránou jsme se strkali s jejich klukem, Marcel přijel z modrý a nějak si mě chytil. Já mu i říkal, že se mi do toho moc nechce, protože vím, že má asi o 15 kilo víc než já. A i vím, že je extrémně silný. Myslím, že to není moje zbabělost, že jsem do toho jít nechtěl. Pak když na to přišlo, tak docela šikovně jsem ho shodil na zem. Pak jsem mu říkal, že je tedy na zemi konec, ale on tak nějak trapně nepřestal a šel do toho i na zemi. Což si myslím, a i on to ví, že na zemi hokejový fight končí,“vyjadřuje se k potyčce během třetí třetiny Petr Přindiš.

Baník šel do utkání po reprezentační přestávce, kterou vyplnil náročnými tréninky. „Trénovali jsme hodně. Pracovali jsme na fyzičce, abychom stihli ještě něco natrénovat. Relativně to bylo těžký i mimo led, v posilovně a na kondici. I na ledě jsme dřeli, byli jsme hodně zaměřený na rovnovážné situace a dobře jsme potrénovali, abychom byli připraveni na další část sezony,“ nastiňuje sokolovský obránce, jak probíhala pauza o reprezentační přestávce.