18.11. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Po 25 letech do Sokolova míří Třebíč

Chance liga opět najela na zběsilé tempo a máme zde další domácí utkání. Po více než 25 letech do Sokolova přijede Třebíč.

Áčko Baníku Sokolov přivítá ve 23.kole Chance ligy tým SK Horácká Slavia Třebíč, který se aktuálně nachází na 12.místě tabulky se 27 body a pasivním skóre 56:64. Po reprezentační pauze zatím Třebíč oba své zápasy vyhrála, ve středu ve Frýdku-Místku 5:3 a v sobotu doma proti Havířovu 4:3.Úvodní letošní zápas mezi oběma soupeři skončil vítězstvím Třebíče 4:2, když za Sokolov skórovali Josef Stříbrný a Sebastian Gorčík, jenž už ovšem bojuje ve Vsetíně.

Nejproduktivnějším hráčem Horácké Slavie je v tuto chvíli Martin Štovíček(7+10). Jednoznačnou brankářskou jedničkou je Pavel Jekel s úspěšností 91,14%, který nastoupil do 21 z 22 odehraných zápasů. Do sestavy se po dlouhé pauze zaviněné zraněním ramene v sobotu vrátil tvořivý obránce Šimon Szathmáry, který má za sebou extraligové starty v Jihlavě či Chomutově.

Pomineme-li první utkání v této sezoně, tak se Baník s Třebíčí utkal pouze dvakrát. A to v roce 1995, kdy se Sokolov zachraňoval v baráži. Tehdejší remízu 2:2 vidělo v Třebíči 5000 diváků. Nakonec tehdy rozhodovalo až poslední kolo baráže a poslední zápas v Sokolově. Nakonec se podařilo Třebíč v přímém souboji o místo v první lize porazit 3:1 góly Rampy, Kamase a Polesného. Na Baník tehdy zavítalo 2700 diváků.

Specifické bude utkání pro Marka Švece, jenž v Třebíči působil. Na zkoušce zde byl i Michael Čejka.

Zprávy z baníkovského tábora hovoří o tom, že by tým měl být v plné sestavě připraven bojovat o vítězství. Věříme, že hráči oklepali únavu po víkendovém cestování z daleké Hané a budou dostatečně hladoví po úspěchu, tak jako dosud. Věříme, že vy diváci budete opět neúnavně povzbuzovat a hnát borce ve žlutočerném za vítězstvím. Ve středu proti silným Litoměřicím chyběl jen kousek ke třem bodům, dnes to, doufejme, zlomíme. Úvodní buly bude vhozeno tradičně v 18.00.Všichni jste srdečně zváni, podpořme Baník v jeho boji!