19.11. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Tomáš Vracovský: Věřím, že nás v Kadani poženete

Baník sérii porážek nepřerušil. K bodům nepomohl ani návrat Tomáše Vracovského do sestavy Západočechů.

Po bezbrankové první třetině se Baník ujal vedení, ve 30. minutě sice Třebíč vyrovnala, ale Baník ihned vrátil vedení na svou stranu. Jenže do konce druhého dějství přidali hosté dva góly a šli do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem. „Do zápasu jsme vstoupili lépe než soupeř. Dvě třetiny jsme podávali velmi solidní výkon, ale pak se opakoval náš scénář a po individuálních chybách jsme třikrát inkasovali. Pak, i když jsme hráli až do poslední vteřiny, tak se nám to nepodařilo zvrátit,“ lituje Tomáš Vracovský. Baník totiž v poslední dvacetiminutovce ještě jednou inkasoval, a ačkoliv v oslabení 3 na 5 snížil na rozdíl jediného gólu, vyrovnání se nedočkal ani v závěrečné dvacetiminutovce. Znovu tak Sokolov musel zkousnout porážku o jediný gól. „Je to těžký. Ale zápasy plynou rychle za sebou. Je to několikátá porážka v řadě a musíme se poučit z chyb. Tato sezona se takto vyvíjí, ale nepadá se a my musíme makat dál a věřit, že se to obrátí a odlepíme se z 15. místa. Tento zápas jsme měli ve svých rukách. Nesmíme mít ale hlavy dole a musíme jít dál,“ věří v lepší výsledky odchovanec klatovského hokeje.

Tomáš Vracovský v současné době nastupuje i za extraligovou Plzeň, která je navzdory rozsáhlé marodce úspěšná a v současné době na třetím místě tabulky nejvyšší soutěže. „Je to pro mě další zkušenost. Chci si z toho do Sokolova přinést nové poznatky z extraligového týmu a pomoct týmu výše. Pro mě je to dobré, že tam získávám zkušenosti a myslím, že se to odráží na mé hře. Jsem si více jistý na puku. Pro mě je to jedině plus a myslím, že je to dobré i pro klub v tom, že je vidět, že se tady dobře pracuje a organizace funguje.“

Zatím Tomáš Vracovský zasáhnul v letošní sezoně v extralize do sedmi zápasů, ve kterých si připsal jednu asistenci. To v Chance lize zaznamenal jednadvacetiletý útočník 15 bodů za 4 góly a 11 asistencí. „Je rozdíl v tom, že hráči v extralize jsou zkušenější, umí počkat a mají lepší výběr místa. Na druhou stranu bych řekl, že první liga je o něco rychlejší. Extraliga je rychlá, ale v Chance lize je spousta mladých kluků a lítá se nahoru, dolů. V extralize jsou dospělí chlapi, kteří mají sílu a zkušenosti,“ hledá rozdíly mezi soutěžemi Tomáš Vracovský.

I on doufá, že ve středu Baník konečně šnůru neúspěšných zápasů protrhne. „Chtěl bych fanoušky určitě pozvat. Protože čím víc nás tam bude, tím víc se tam budeme cítit jako doma. Můžu slíbit, že podáme stoprocentní výkon. Snažíme se každý zápas. Věříme ve vítězství, půjdeme za tím a doufám, že nás vy fanoušci poženete,“ zve na utkání v Kadani třetí nejproduktivnější hráč Baníku.