20.11. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník má před sebou derby v Kadani

Po pondělní těsné prohře s Třebíčí vyráží A-tým Baníku k zápasu 24.kola na půdu Kadaně, která je jednak naším nejbližším geografickým, jednak i tabulkovým sousedem. Má zatím 8 bodů a tabulku Chance ligy uzavírá.

V dosavadním průběhu si ovšem dokázali připsat cenná vítězství nad Jihlavou(2:1) a Porubou(3:2).V prvním letošním vzájemném utkání se na domácím ledě radoval Sokolov po výhře 8:3, zásluhu na tom měli dvougóloví střelci Zadražil, Kverka a Vracovský, po golu pak přidali Osmík s Gorčíkem. Nejproduktivnějším hráčem Trhačů je Roman Chlouba(9+10), který je ovšem aktuálně na marodce. V předchozím preview k domácímu zápasu jsme krátce zmínili jméno Petra Klímy..V minulých dnech po odchodu Vladimíra Růžičky st.do Hradce Králové posílil kadaňský realizační tým další vpravdě legendární útočník to Petr Rosol, mj. mistr světa z roku 1985…

Geografická blízkost Sokolova a Kadaně se promítá i do historie. Počátky hokeje v Kadani se datují hned do poválečného období a postupem času se podařilo přes soutěže okresního a krajského formátu dosáhnout i na 1.ligu,a to vítěznou baráží proti Přerovu v sezoně 1997/98..V mužstvu, které se o tento historický postup zasloužilo, najdeme i řadu jmen hráčů spjatých nějakou formou i s naším regionem a sokolovským hokejem.Marcel Kučera, Rudolf Mudra, Michal Jäger, Bronislav Píša, Petr Vogeltanz, Jiří Novotný...nedlouho poté v týmu působil např. Richard Richter. V sezoně 2005/06 si za Kadaň zachytal Lukáš Mensator. A v tom výčtu bychom mohli pokračovat. V Kadani nastupovala téměř polovina současného A-týmu Baníku.

Vraťme se však do žhavé současnosti, náš tým nečeká jistě jednoduché utkání, Trhači se budou chtít případným vítězstvím dotáhnout na Baník a my zas díky vítězství odskočit na vyšší bodový rozdíl. Jde tedy o klasickou ukázku zápasu o tzv.6 bodů. Vzhledem k nevelké vzdálenosti bude velmi sympatické, když sokolovští příznivci pojedou svůj tým podpořit i na kadaňský zimní stadion a věřme, že i s vaší hlasitou podporou se už podaří prolomit sérii těsných porážek a z Kadaně odvézt všechny body. Zápas začíná v 18.00…Pojďme na to!!