Wágner, Kůs, Zabloudil, Müller, Rindoš, Wojnar, Michnáč, Čech, Dubský, Foltýn, Homer

Petr Klíma, Tomáš Hamara, Petr Rosol

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský, Lukáš Mensator

Baník v Kadani neudržel vedení a prohrál

Ve 24. kole Chance ligy prohrál Baník na ledě Kadaně 4:3,když neudržel dvoubrankové vedení po dvou třetinách.
Ve 3. minutě šel Baníkdo vedení, když se Sokolov dostal do rychlého protiútoku, Kverka nabil na Tomáše Vracovského, který rozvlnil síť za brankářem Kadaně. Aktivita sokolovských hokejistů stoupla. V 6. minutě vypálil Stříbrný do skrumáže před domácí bránu, kotouč našel Matěj Zadražil, ten kus černého gumy přiklepl za záda Neužila. Baníkovcům se velmi dařilo a jedna šance střídala druhou. Další šanci měl na holi znovu Zadražil, jeho střelu bekhendem zastavil gólman Trhačů lapačkou. Po polovině první třetiny se Kadaň dočkala snížení, když se tvrdou střelou prosadil Jaroslav Kůs. Následovala další velká šance Sokolova, hráči Baníku se dostali do přečíslení tři na jednoho, na konci se pokoušel trefit Kadeřávek, Neužil znovu představil svou pohotovou lapačku. Poté se do brejku probojoval Daniel Poizl, zkusil bekhendový blafák, strážce sokolovské svatyně se nenechal nachytat.

Do druhé periody nastoupila Kadaň s cílem vyrovnat. To se málem povedlo Wojnarovi, ale rozezněl pouze tyč hostující branky. Ve 31. minutě si Kadaň vybojovala další šanci, tentokrát se o ni postaral Albert Michnáč, který si obhodil sokolovského beka a snažil se trefit k horní tyči, ale Jan Bednář se vytasil perfektním zákrokem. Baník na sebe nenechal zanevřít a ve 34. minutě navýšil skóre zápasu. Kverkovu střelu vyrazil brankář Trhačů před sebe, kde se zorientoval znovu Tomáš Vracovský, který neměl s doražením kotouče žádné potíže. Sokolovský tlak neutichal a hosté se snažili o další gól. Ovšem v samotném závěru si připsal zákrok ještě brankář Baníku, když před ním zůstal volný Matěj Zabloudil, Bednář pokus zlikvidoval.

Závěrečná část patřila Trhačům, ti po necelé minutě snížili, když Jan Müller propálil Bednáře nad lapačkou. Bojovnost Kadaně byla zřejmá, nedařilo se jí znovu prostřelit sokolovského gólmana. Až ve 45. minutě si Baník vybojoval větší šanci v poslední dvacetiminutovce. Josef Stříbrný dostal nahrávku do mezikruží a snažil se bekhendově prosadit, Neužil střelu se štěstím vyrazil betonem. Ve 48. minutě byl Sokolov také oslabený o jednoho hráče, když na trestnou lavici usedl Petr Vodička. Jan Bednář zvládl první střelu vyrazit před sebe, kotouč však zůstal před brankou, k němu se jako první dostal Štěpán Čech, který neměl se zametením puku sebemenší obtíže. V 51. minutě byl obrat dokonán, v další přesilové hře se střelecky prosadil Jan Müller. Sokolov se snažil o navrácení do zápasu, ale marně. V 55. minutě si další šanci připsal Wágner, Bednáře však nepřekonal. Ani pokus se šesti bruslaři Baníku nevyšel a z Kadaně se tak Sokolov vrací nakonec s prázdnou.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Sokolov je v tabulce těsně nad námi. Díky výhře jsme se na soupeře dotáhli a ztrácíme na něj jediný bod. Jsme za to velice šťastní. Střetnutí se pro nás nejprve nevyvíjelo dobře, měli jsme špatný začátek. Jako vždycky jsme to na úvod podcenili a dostali jsme dva rychlé góly. Následně jsme se pomalu dostávali do hry a druhou třetinu se nám již dařilo mít trošku navrch. V poslední dvacetiminutovce jsme na to už vlítli a jednoznačně jsme podle mého názoru Sokolov přejeli. Za co jsme rádi, tak to jsou proměněné šance v přesilových hrách. Klukům blahopřeji a doufám, že v takovémto duchu budeme pokračovat.“

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): „Možná velmi nepokorně, avšak jednoznačně řeknu, že soupeř si nezasloužil zvítězit za tři body. Myslím si, že duelu s Kadaní by slušela naše výhra. Dvě třetiny jsme podle mého byli jednoznačně lepším týmem, zápas jsem si ale prohráli my sami, a to obrovskou nedisciplinovaností, kterou soupeř potrestal. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům ze jejich podporu. Byli úžasní a moc si toho vážíme. O to víc nás prohra mrzí...