22.11. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
HC Baník Sokolov hlásí dvě posily

Na střídavé starty přichází z extraligových týmů dva hráči.

HC Baník Sokolov získává posilu do brankoviště. Na střídavé starty z BK Mladá Boleslav přichází devatenáctiletý gólman Radek Haas, jenž v letošní sezoně nastoupil již za BK Mladá Boleslav i za prvoligové Litoměřice. 190 cm vysoký brankář dosud působil ve Finsku, kde kromě startů za mládežnické týmy Ässätu Pori odchytal i tři zápasy v nejvyšší finské soutěži. Radek Haas se k týmu připojí od 25. 11. 2019.

„Rozhodli jsme se využít služeb Radka Haase a zájmu BK Mladá Boleslav. Věříme, že v utkáních, kdy Radek nastoupí, bude jeho angažování ku prospěchu klubu našeho i boleslavského, a samozřejmě také ku prospěchu samotného hráče,“ řekl k nové posile v brankovišti Karel Mlejnek, sportovní manažer a hlavní trenér A-týmu Baníku. Angažování nového gólmana může mít potenciál i na delší období, než je letošní sezona.

HC Baník Sokolov posiluje i ofenzivní řady. Na střídavé starty z Karlových Varů přichází třiadvacetiletý Jiří Černoch, jenž doposud působil ve Spartě Praha. Bývalý juniorský reprezentant nasbíral v nejvyšší soutěži dosud 133 startů, ve kterých vstřelil 16 gólů a zaznamenal 7 asistencí. Ve druhé nejvyšší soutěži pak má Jiří Černoch bilanci 86 zápasů (21 gólů + 25 asistencí).

„Velmi rádi využíváme možnosti střídavého startu Jirky Černocha. Věříme, že to bude velmi přínosné pro oba kluby a samozřejmě pro hráče samotného,“ řekl k nové posile Karel Mlejnek.

HC Baník Sokolov v současné době intenzivně jedná i o dalších změnách v týmu.

Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.