22.11. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
HC Baník Sokolov hlásí dvě posily

Na střídavé starty přichází z extraligových týmů dva hráči.

HC Baník Sokolov získává posilu do brankoviště. Na střídavé starty z BK Mladá Boleslav přichází devatenáctiletý gólman Radek Haas, jenž v letošní sezoně nastoupil již za BK Mladá Boleslav i za prvoligové Litoměřice. 190 cm vysoký brankář dosud působil ve Finsku, kde kromě startů za mládežnické týmy Ässätu Pori odchytal i tři zápasy v nejvyšší finské soutěži. Radek Haas se k týmu připojí od 25. 11. 2019.

„Rozhodli jsme se využít služeb Radka Haase a zájmu BK Mladá Boleslav. Věříme, že v utkáních, kdy Radek nastoupí, bude jeho angažování ku prospěchu klubu našeho i boleslavského, a samozřejmě také ku prospěchu samotného hráče,“ řekl k nové posile v brankovišti Karel Mlejnek, sportovní manažer a hlavní trenér A-týmu Baníku. Angažování nového gólmana může mít potenciál i na delší období, než je letošní sezona.

HC Baník Sokolov posiluje i ofenzivní řady. Na střídavé starty z Karlových Varů přichází třiadvacetiletý Jiří Černoch, jenž doposud působil ve Spartě Praha. Bývalý juniorský reprezentant nasbíral v nejvyšší soutěži dosud 133 startů, ve kterých vstřelil 16 gólů a zaznamenal 7 asistencí. Ve druhé nejvyšší soutěži pak má Jiří Černoch bilanci 86 zápasů (21 gólů + 25 asistencí).

„Velmi rádi využíváme možnosti střídavého startu Jirky Černocha. Věříme, že to bude velmi přínosné pro oba kluby a samozřejmě pro hráče samotného,“ řekl k nové posile Karel Mlejnek.

HC Baník Sokolov v současné době intenzivně jedná i o dalších změnách v týmu.