25.11. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník posiluje obranné řady

HC Baník Sokolov posílí Tomáš Pařízek, jenž naposledy působil v týmu Pirátů Chomutov.

Baník hlásí další posilu do svého týmu. Přichází Tomáš Pařízek, který v letošní sezoně odehrál 17 zápasů za Piráty Chomutov. Pětadvacetiletý odchovanec českobudějovického hokeje od svých 17 let působil v zámoří, kde odehrál 4 sezony. V sezoně 2015/2016 pak nastupoval ve slovenské extralize, konkrétně v týmech HC Dukla Trenčín a HK Poprad. Na sezonu 2016/2017 se Tomáš Pařízek vrátil do USA, připsal si však také 4 starty za prostějovské Jestřáby. V předešlých dvou sezonách pak 187 cm vysoký bek nastupoval v polské nejvyšší soutěži. V letošní sezoně si pak Tomáš Pařízek připsal za Piráty Chomutov 17 zápasů, 1 asistenci a dva plusové body v účasti na ledě.

„Delší dobu jsme velmi intenzivně pracovali na posílení obranných řad. Tomáš je již ve střední věku a věříme, že jeho schopnosti jsou takové, že ihned si vybuduje velmi silnou pozici. Zároveň tento obránce může mít pro nás potenciál i v delším časovém horizontu, “ řekl k nové posile Karel Mlejnek, sportovní manažer a hlavní trenér Baníku.

Tomáš Pařízek se k týmu připojil již dnes.