27.11. 2019 | A-tým | Redakce
Baník jede na led třináctých Benátek

Máme tu opět středu a s ní další kolo Chance ligy.

Baník se tentokrát představí na ledě týmu z Benátek nad Jizerou. Po pondělní předehrávce 28.kola, v níž Ústí porazilo Kadaň 3:0, jsme opět na 15.místě a náš dnešní soupeř okupuje se ziskem 27 bodů místo třinácté. Se středočeským týmem jsme se v této sezoně utkali už dvakrát, přípravný zápas na jejich ledě vyhrál Baník 5:4, bohužel, v soutěžním zápase na domácím ledě o gól(3:4) podlehl.

Benátky nad Jizerou jako farma libereckých Bílých tygrů dává hodně příležitostí mladým hráčům z tohoto klubu, a tedy sestava na jednotlivé zápasy se hodně mění. V brance zatím nejvíce příležitostí dostal Matěj Žajdlík, který se objevil ve 13 zápasech s průměrem 2,83 gólu a úspěšností zásahů 91,59%. Ve dvou utkáních nastoupil i Jakub Kašpar, který byl v Benátkách na krátkém hostování. Nejproduktivnějším hráčem Benátek je, kdo jiný, než hráč s číslem 69 Radek Duda. Tento hokejista zatím v 25 zápasech dosáhl 21 bodů za 8 gólů a 13 nahrávek. A jistě si na něj budou muset naši hráči dávat velký pozor i tentokrát.

Ovšem, zahrozit mohou i další, jistě to bude po všech stránkách náročný boj a jak už to v našich zápasech bývá, rozhodovat bude pravděpodobně opět každý vstřelený či obdržený gól. Hráči Baníku jsou bezpochyby po sobotním vynikajícím výkonu proti Ústí, kdy se podařilo i vyhrát vysokým rozdílem, velmi nažhaveni a odhodláni opět bodovat a přivézt domů výhru. Držme jim při tomto snažení všechny palce, ať už přímo na benátském zimním stadionu, nebo při online zpravodajstvích na internetu!