28.11. 2019 | A-tým | Kamila Ströerová
Rohan a Kadeřávek: Druhá třetina se nám nepovedla, shodují se

Tomáš Rohan, jakožto kapitán Baníku a střelec jediného gólu na ledě Benátek hodnotí středeční střetnutí spolu s Patrikem Kadeřávkem.

Jak bys zhodnotil utkání na ledě Benátek?
Tomáš Rohan: Věřili jsme, že z Benátek přivezeme první body z venkovního zápasu. To se bohužel nestalo a černá série porážek na ledě soupeřů se prodlužuje. První třetinu jsme neodehráli špatně, ale zbylé dvě části jsme tahali za kratší provaz. Byli jsme horší v osobních soubojích, nevytvořili jsme si dostatek šancí, a pokud se nám podařilo dostat do dobré příležitosti, nedokázali jsme ji proměnit. Měli jsme dvě přesilové hry a v takovém utkání musíme alespoň jednu proměnit. Musíme zatnout zuby a pracovat dál.

Patrik Kadeřávek: Velice nás mrzí první třetina, ve které jsme hráli docela slušně. Systémově, koncentrovaně a z toho jsme si vytvořili i vyložené šance, které jsme však nevyřešili úplně dobře, nebo jsme nastřelili tyčku. Paradoxně jsme třetinu prohráli 1:0. Po takovém smolném gólu, kterému možná předcházelo zakázané uvolnění. Následně pár smolných odrazů pro nás, ovšem šťastných pro soupeře. Tak to ale bohužel ve sportu někdy bývá. Druhá část byla z našeho pohledu nejhorší. Neměli jsme dobrý pohyb, nevyužili jsme šance a soupeř nás dokázal za všechno potrestat. Uklidnil se, a byť jsme nic nevzdávali, do třetí třetiny jsme šli s tím, že utkání dotáhneme do šťastného konce, tak se nám to nepovedlo. Prohra nás všechny moc mrzí.

Čeká vás utkání se Slavii, jak by pozval fanoušky na tento duel?
Tomáš Rohan: Slavia je velmi atraktivním soupeřem, který se pyšní několika tituly v Extralize. Letos má skvělé výsledky a zatím úspěšně bojují o osmičku. Věřím, že diváci přijdou ve velkém počtu a pomůžou nám cestu Slavii zkomplikovat.

Patrik Kadeřávek: Teď se musíme připravit na sobotu, kdy přijede Slavia. Soupeř s parádní historií je velkým lákadlem pro fanoušky. Uděláme vše proto, aby body zůstaly doma. Budeme moc rádi, když nám přijdou udělat skvělou podporu, jako ve všech předchozích utkáních, za což jim od nás patří obrovské poděkování.