28.11. 2019 | Stará garda | Tomáš Bouda
Old Boys dnes odjela na tradiční velký mezinárodní turnaj do Srbska

Začátek adventu v Srbsku. Stará Garda HC Baník Sokolov pokračuje v šíření dobrého jména a tradice sokolovského hokeje. Tentokrát za poznáním, zábavou a hokejem vyráží do srbského Nového Sadu.

Ve dnech 29.11-1.12 se tam zúčastní 10. ročníku memoriálu Mici Rudice. “Necestujeme do neznámého prostředí. Už loni jsme tam byli poprvé a turnaj se nám dokonce podařilo celý vyhrát. Naše vystoupení bylo natolik povedené, že přišlo pozvání k účasti i letos a my jsme výzvu přijali”, říká kapitán a prezident Old boys Míra Hrysz. Kromě něj se turnaje zúčastní další legendy sokolovského hokeje, jako například Petr Petrov, Dušan Šafář, Petr Suchopár a další. “Sestava mohla být ještě reprezentativnější, ale zranění nepustilo do hry řadu hráčů a tak doma zůstávají například Venca Dobřemysl, Honza Linhart, ale i další”, doplňuje prezident.

Sestava je i tak početná a konkurenceschopná a my spolu s našimi veterány věříme, že se reprezentace našeho města vydaří a zase nějaká medaile do Sokolova doputuje. K tomu jistě pomůže i skupina fanoušků, která s týmem opět také cestuje. O výsledcích sokolovských borců budeme průběžně informovat.

Předpokládaná sestava: Presl - Šafář, Suchopár, Hrysz, Krátký - Petrov, Koněvalíik, Borolič V., Borolič T., Soukup, Šnicer, Sopr, Vinš, Paštika.

Trener: Oto Pova, hrající asistent trenéra: Dušan Šafář, hrající kondiční trenér: David Soukup, kustod: Milan Birner

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.