Hejda, J. Novák, P. Hořava, Barák, Kučný, Antoš, T. Duda

Šmerha, Vampola, Kuťák, Jar. Brož, Vrdlovec, Pacovský, Vlček, Kubík, Všetečka, M. Ondráček, Kubica, Hotěk

Miloš Říha ml., Jan Srdínko

Baník podal velmi dobrý výkon, body však bohužel bere soupeř

HC Baník Sokolov na svém ledě podlehnul pražské Slavii 3:5 po třetinách 0:0, 1:2, 2:3.
Začátek utkání patřil Baníku, který od úvodního vhazování dral za vítěstvím. Ihned v první minutě byla k vidění velká šance Vracovského, který zachytil špatnou rozehrávku soupeře, ovšem brankáře hostí nepřekonal. Ve 3. minutě se Slavia dočkala vyloučení, což domácímu celku přišlo vhod. I když sokolovští borci měli na holích několik pokusů, na brankáře v černobílém byli krátcí. Až v osmé minutě si také Slavia Praha vybojovala větší šanci, Kučného střelu před brankou Bednáře zřejmě někdo tečoval, ale talentovaný gólman puk nepustil za svá záda. Oči v sloup vztyčil Vracovský ve 14. minutě, kdy se mu nepodařilo uklidit kotouč do prázdné Michajlovo brány. Na druhé straně se o dvě minuty později se téměř radovali hosté, když dvojice Vrdlovec Brož vyrazila kupředu, jejich kombinace však nebyla dostatečně důrazná a brankář Baníku dokázal zasáhnout. Minutu před koncem prvního dějství se postaral o další problémy slávistů Vracovský, který se pohotově zbavil dotěrného obránce v dresu sešívaných, nabil před branku na Jaromíra Kverku, jehož ránu z blízka zvládl Michajlov pokrýt. Následovala menší potyčka mezi Osmíkem a Hejdou, oba hráči si vysloužili dvě minuty odpočinku na trestné lavici.

Ačkoli i druhá perioda začala aktivně z pohledu Sokolova, o úvodní gól se zasloužila Slavia. Brožovu střelu zvládl mladík v brance Baníku vyrazit, poté si Vlček dobře počínal před brankou domácích, odražený puk nasměroval na Daniela Vrdlovce,který poslal puk do odkryté Bednářovy svatyně.  Po polovině druhého dějství se přiblížil snížení Kverka, kterému se na několik střeleckých pokusů nepovedlo zasunout puk za brankáře slávistů. Ve 32. minutě si Slavia zahrála další oslabení, v němž Pavel Kuběna orazítkoval vrchní díl Michaljovy brány, puk se Kuběna snažil ještě tečovat. O slovo se přihlásil také Zadražil, následovala dělovka Švece, ale gólman hostí zakročil včas. Až ve 34. minutě se podařilo Marku Švecovi tečovat střelu Zadražila od modré čáry přímo za záda hostujícího brankáře. Několik málo vteřin před koncem, ve vlastním oslabení, se Slavia znovu dostala do vedení, po propadnutí sokolovské obrany ujel s kotoučem Petr Vampola, který svou rychlou kličkou zmást domácího brankáře a propasíroval puk pod jeho tělem až za brankovou čáru.

Ačkoli Baníku scházel jeden gól, do třetí třetiny nastoupili domácí s jasným cílem vyhrát, což se projevovalo také na ledě. Sokolovské nadšení srazil ve 44. minutě znovu Petr Vampola. O pět minut později musel Bednář znovu lovit puk ve své síti, rána Nováka skončila na tyči a před brankou se první zorientoval Filip Kuťák, jenž pouze doklepl za brankovou čáru. Při signalizovaném početní výhodě pro Sokolov se do šance dostal Kovařík, ale ani on nedokázal prostřelit Michaljova. A proto gólman Baníku zůstal na střídačce poté, co na trestnou lavici odešel Martin Ondráček a Sokolov se pokoušel prosadit v šesti, měl Petr Vampola po vyhraném vhazování jednoduchý úkol a od vlastní třetiny navýšil skóre na 5:1. Šest minut před koncem si Sokolovští zahráli přesilovou hru po faulu Vrdlovce, Baníku se povedlo v početní převaze uspět. Dorážkou z bezprostřední blízkosti se prosadil Jaromír Kverka. Tyč orazítkoval také nováček v dresu Sokolova Tomáš Pařízek. Další přesilovou hru využil Baník několik vteřin před závěrečnou sirénou. Tomáš Vracovský nasměroval kotouč do rukavice jednoho ze soupeřů, od něj se puk odrazil až za Michaljova záda.

Karel Mlejnek: Byť jsme dneska prohráli, tak bych chtěl pochválit náš tým za dnešní výkon. Myslím, že velkou část zápasů doma hrajeme velmi slušně. Ale dnes si myslím, že z naší strany to mělo ještě něco navíc. Možná to bylo tím, že jsme hráli celé utkání na tři formace. Naši hráči dnes oplývali vysokým nasazením, dodržovali koncept hry, dodržovali taktiku. Na druhou stranu musím vyzdvihnout tým Slavie, podpořený brankářem. Hosté si dnes řekli o vítězství faktorem zkušených hráčů. Tím mám na mysli především Petra Vampolu, který ten zápas ve finále zlomil. Velmi nás to dnes mrzí, protože pro psychiku hráčů by bylo fajn, kdyby si z tohoto zápasu odnesli nějaký bod. Budu se opakovat, ale rozhodl faktor zkušeného hráče soupeře a kvalitního výkonu brankáře Slavie.

Miloš Říha ml. : Hrozně těžký zápas. Bylo to jako v zápase play-off. Vypadalo to, jako bychom se o osmičku bili se Sokolovem. Domácí hráli výborně a moc se mi líbilo jejich nasazení. Rozhodlo asi to, že první třetina skončila 0:0 a pak také gól na 1:2 při našem oslabení. To byly rozhodující situace v zápase. Znovu opakuji, že to byl těžký zápas. Domácí měli velmi dobrý pohyb. Postupem času jsme se do zápasu začali dostávat, ale srážela nás zbytečná vyloučení. Chtěl vyzdvihnout práci zkušenějších hráčů, i v oslabeních a pak především výkon brankáře. Ten byl hlavním strůjcem dnešního vítězství.