2.12. 2019 | Stará garda | Tomáš Bouda
Stará garda vybojovala v Srbsku zlato

Stará Garda obhájila prvenství a vítězí na mezinárodním turnaji v srbském Novem Sadu.

Excelentní formu si přivezl o uplynulém víkendu vyber Staré gardy Baníku Sokolov do Srbska. Mezi 8 účastníky mezinárodního turnaje nenašel přemožitele a obhájil vítezství v turnaji. V základní skupině porazili Old Boys nejprve SKP Hradec 7:0, poté domácí Vojvodinu Novi Sad 6:1 a v zápase o vítezství ve skupině zvítězili nad Cervenou Zvezdou 3:1.

Tyto výsledky posunuli tým do finále celého turnaje. V něm zvítězil Baník nad Ice Lions 6:2 a kapitán Míra Hrysz tak mohl z rukou pořadatelů převzít pohár pro vítězný tým. “Turnaj se herně vydařil celému týmu. Hráli jsme bez větších výkyvů, hráči se dobře doplňovali. V nedělním finále jsme měli problémy s koncovkou a s využitím šancí, ale zkušení hráči to vzali na sebe a dokázali rozhodnout i tento zapas. Určitě ještě také musím poděkovat naším fanouškům, kteří sem s námi přijeli, byli celou dobu skvělí a vždy při nás”, říká nejlepší střelec turnaje Petr Suchopár, který zatížil konto soupeřů čtyřmi góly. Stará garda nebude zahálet ani v dalším období. Už 14.12 odjíždí na silně obsazený turnaj do Klatov, v lednu absolvuje tradiční turnaj v německém Selbu. A příprava se už pak bude pomalu ladit na vrchol sezony, domácí West Bohemia cup, který se bude konat o posledním únorovém víkendu. “Tim, že hrajeme doma, bude v tymu větší konkurence a postavíme opravdu jen to nejlepší co máme, na druhou stranu, řada členů bude muset také pomoci s náročnou organizací a přípravou turnaje”, odkrývá plány kapitán tymu M. Hrysz.

Vítězná sestava z Noveho Sadu: Presl - Šafář, Suchopár, Hrysz, Krátký - Soukup, Koněvalík, Petrov-Paštika, Borolič V., Borolič T. - Vinš, Šnicer, Sopr