4.12. 2019 | A-tým | Redakce
Baník dnes vyzve lídra z Budějovic

Ve středečním 29.kole zavítá na sokolovský led další opravdu atraktivní soupeř, a to Motor České Budějovice.

Budeme tedy mít možnost a čest vidět v akci hráče lídra Chance ligy. I tentokrát platí, že přijede tým, který má dlouhou tradici a bezesporu patří do skvostné historie českého hokeje. Nyní se již poněkolikáté snaží vrátit do extraligy a zatímní pořadí a výkony napovídají tomu, že to není nereálná snaha.

Když se podíváme do hráčských statistik, zjistíme, že nikdo bodově výrazně nevyčnívá, ke

gólům přispívají takřka rovnoměrně všechny řady. Výjimkou je jen dvojice obránců Pavel Pýcha (4+24 ) a Karel Plášil ( 5+21). Mezi útočníky drží prapor toho nejproduktivnějšího zatím Roman Přikryl (5+25 ), nejlepším střelcem týmu je potom Jan Veselý s 18 trefami. V brankovišti se vcelku pravidelně střídá dvojice Milan Klouček, Jan Strmen, prvně jmenovaný má odchytáno o 5 zápasů více a o něco lepší statistiky.

Je několik důvodů, proč na dnešní zápas na sokolovský zimní stadion přijít. Za prvé podpořit svůj tým, za druhé podívat se, jak hraje hokej lídr Chance ligy, ukázat mu však, jak se v Sokolově na hokeji fandí (Budějovice patří dlouhodobě mezi stadiony, kam chodí největší počty fanoušků), za třetí podpořit charitativní sbírku.

Hráči Baníku určitě, nehledě na postavení týmů v tabulce, dokáží, že i v Sokolově umíme hrát skvělý hokej. Těšme se proto všichni na tento zápas, jenž začne v 18.00.