6.12. 2019 | Mládež | Tomáš Bouda
Mikulášská na ledě

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 se na sokolovském zimním stadionu proháněli čerti. Ale také spousta jiných postaviček. Přípravka si totiž uspořádala Mikulášskou na ledě.

Téměř šedesátka dětí z přípravky absolvovala ve čtvrtek netradiční trénink. Parta dětí kolem trenéra Ivana Říhy, Jana Pfistera a dalších na sebe navlékla různé převleky, aby si zpestřila mikulášský den. Mladé naděje Baníku tentokrát na led doprovodila i návštěva z řad A-týmů. Mikulášský trénink totiž absolvovali i Lubomír Kovařík a Tomáš Rohan.

Brzy po začátku tréninku na led vtrhla i dvojice čertů a někteří malí nezbedové měli pro tentokrát velké štěstí, že si je čerti také s sebou neodvedli. Byl tu však i Mikuláš, který byl přeci jen vstřícnější, a protože sokolovští malí hokejisté se velmi snaží, dostali také odměny v podobě sladkostí. Ty v životě sportovce nejsou pravidlem, ale tentokrát každý rád udělal výjimku.

Trénink byl i tentokrát pojatý formou her. Postupem času se děti přeci jen stále víc otrkaly a zabrat tak dostali i čerti. Na závěr pak bylo vyhlášeno 15 nejlepších převleků a každé dítě si z tréninku odneslo i svůj balíček.

Závěrem je potřeba také poděkovat lidem, kteří se na pořádání Mikulášské na ledě podíleli. Především pak Ivanovi Říhovi a Zdeňkovi Plachému. Poděkování také zaslouží B-tým Baníku, který dětem finančně přispěl.