8.12. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Utkání v Přerově hodnotí A. Rulík a L. Kovařík

Baník uzavřel základní část na ledě Přerova. Utkání hodnotí obránce Adam Rulík a útočník Lubomír Kovařík.

Stejně jako zástupci domácího týmu i baníkovci hodnotí utkání jako velmi těžké. „Bylo to náročné utkání. Hrálo se nahoru dolu. Ukázala se sila soupeře“, říká Lubomír Kovařík, který v Přerově nastupoval. Baník svého soupeře v první třetině zaskočil, i herně. Po dvaceti minutách však vedl „jen“ o gól. „V první třetině jsme byli lepším týmem, bohužel se nám ale nepodařilo dát více branek,“ litoval po utkání trenér Karel Mlejnek. To potvrzuje i nesmlouvavý bek Adam Rulík. „První třetina to byl od nás velmi dobrý výkon. Měli jsme dobrý vstup do utkaní a na konci třetiny se nám podařilo vstřelit gól z přesilové hry,“ popisuje průběh prvního dějství mladý obránce Baníku.

Ve druhé třetině Přerov brzy srovnal skóre na 1:1. Tento stav pak vydržel až do 42. minuty. „Druhá třetina se nám podle mého názoru nepovedla, tak jak jsme chtěli. Nicméně bojovností jsme dokázali udržet vyrovnaný stav,“ pokračuje dál Adam Rulík.

Na začátku třetí třetiny vstřelil druhý gól Zubrů zkušený Roman Pšurný. Nakonec se tato branka ukázala jako vítězná. V 57. minutě pak Šimon Kratochvil již jen upravil skóre na konečných 3:1. „Na začátku třetí třetiny jsme inkasovali branku v oslabení a soupeř si pohlídal výsledek, i když obraz hry mi opět připadal vyrovnaný. Poté jsme inkasovali třetí gól, ale i tak jsme si v závěru dokázali vytvořit tlak ve hře bez brankáře. Nicméně body domu nevezme,“ uzavírá své hodnocení Adam Rulík.

Baník tak ani v posledním utkání základní části nedokázal bodovat na ledě soupeře. Ale znovu, i proti druhému týmu tabulky nepropadnul. „Myslím si, že jsme takticky byli velmi dobře připraveni, a ač měl soupeř opticky více ze hry, tak byl stav utkání po dvou třetinách 1:1 a bylo to o tom, kdo dá gól. Bohužel ho dal soupeř,“ lituje Lubomír Kovařík.

Výsledek již nic nezměnil na postavení Baníku po základní části. Tým skončil na 15. místě a čeká ho ještě 28 utkání ve skupině „O účast v předkole play-off“. Tato skupina začne v úterý 17. 12. zápasem v Prostějově. Doma se Baník představí ve čtvrtek 19. 12. od 18:00 proti Frýdku-Místku. Do konce roku pak sehraje Baník ještě jedno domácí utkání, a to ve čtvrtek 26.12. 2019. Čas vánočního zápasu bude upřesněn.