11.12. 2019 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Baník pomohl sbírkou, aukcí i charitativní večeří

Poslední domácí utkání základní části mělo charitativní nádech.

Středa 4. 12. byla pro hokejový Baník ve znamení událostí. Nejenže do Sokolova přijel slavný Motor České Budějovice, ale celý večer se nesl ve znamení charity a také čertů. Na Baník totiž zavítali Krampus čerti z Krušnohor, kteří rozhodně budili respekt, ale stejně tak se ochotně s diváky fotili. Pro děti zde byl ale i hodný Mikuláš s andělem, kteří za básničku či písníčku rozdávali odměny.

Ale k samotné sbírce. Uplynulé dny byly vyhlášeny jako Charitativní týden Chance ligy. Na stadionech se sbíraly hračky, dětské knihy, kosmetika a další věci. A nejinak tomu bylo na Baníku. Sbírka měla obrovský úspěch, a tak potěší nejen dětské oddělení a oddělení následné péče Nemocnice Sokolov, ale i další subjekty v Kraji.

Mimo to stále do dnešního večera probíhá aukce - ZDE, kde je možno vydražit různé hokejové předměty nebo zážitky. Baník do aukce věnoval podepsaný dres a také zážitek v podobě dne stráveného s týmem během domácího utkání. Výtěžek z aukce jde na podporu organizace Klokánek.

Během druhé přestávky se opět i soutěžilo ve vhazování puků na led. Výtěžek ze soutěže pak bude věnován dětem z programu sociálně-právní ochrany Městského úřadu Sokolov. A těmto dětem přispěli také hráči, vedení a realizační tým, který uspořádal sbírku na předvánoční večeři s partnerkami členů týmu. Právě partnerky hráčů zasluhují velké uznání a večer byl věnován především jim.

Večeře se uskutečnila v restauraci na Golfu Sokolov a klub tímto děkuje uvedené restauraci za podporu. A právě večeře, která se taktéž nesla v charitativním duchu završila den, kdy Baník opět pomáhal. Celkově se na večeři pro děti vybralo 7552,00 Kč.

HC Baník Sokolov děkuje všem, kteří na charitu přispěli, ať už to byli diváci, hráči či členové realizačního týmu. A v charitě budeme pokračovat i do konce roku. Čeká nás nejen tombola při exhibičním utkání mezi Karlovými Vary a Baníkem v Chebu, ale také předvánoční tombola při zápase ve čtvrtek 19. 12. 2019, kdy Baník bude v Sokolově hostit Frýdek-Místek.

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.