14.12. 2019 | A-tým | Zdeněk Plachý
Na trénink starších žáků dohlížel Petr Vodička

"Děláte to pro sebe, tréninkovou dřinu potom zúročíte," nabádal na tréninku mladé baníkovce obránce A – týmu Petr Vodička.

Na úvod technika bruslení, potom na dvě půlky bago v obranných třetinách, nástup před tabuli k pokynům trenéra před kruhovým tréninkem. Obvyklý trénink, až na jednu drobnost. 18 hokejistů ročníku 2005 a 2006 znovu doplnil patron této kategorie, hráč A – mužstva Baníku Petr Vodička.

"Jsem rád, že si mě kluci vybrali," byl potěšen obránce prvoligového týmu.

"Tady to děláme pro to, abyste měli sílu v nohách, bez toho hrát hokej nemůžete," honil své svěřence po ploše trenér Marek Brzobohatý. Petr Vodička jeho slova klukům potvrdil. "Naši trenéři nám říkali to stejné, taky jsem k tomu byl vždycky spíš skeptický, ale je to stoprocentně pravda, děláte to pro sebe, v hokeji potom tuhle dřinu zúročíte. Je to potřeba," řekl mladým baníkovcům.

Jinak ale musel Petr Vodička kluky pochválit. "Makali, trénink vypadal dobře. Řekl bych, že byl jeden z těch těžších, určitě jsme takové v jejich věku taky zažili, někdy i ještě horší."

Celkově si obránce prvního sokolovského týmu tréninkovou jednotku užil. "Bylo to z jiné pozice, než jsem zvyklý, navíc jsem se nezpotil, ale zase mi mrzli ruce," odlehčil Petr Vodička. "Ale bylo to super, že jsem tady s klukama mohl být," doplnil již s vážnou tváří.