14.12. 2019 | Klub | Zdeněk Plachý
Klub ocenil dvě maminky, které pomohly zraněnému chlapci soupeře

Šéftrenér mládeže Petr Holejšovský poděkoval jménem organizace HC Baník Sokolov Aleně Peterové a Marcele Balogové a oběma předal drobné dárky. "Opravdu si takového přístupu moc vážíme," zdůraznil Holejšovský.

V Karlových Varech se hrálo hokejové utkání sedmáků Energie se sokolovským Baníkem. Domácí hráč Filip Fišer měl v plné rychlosti nikým nezaviněný pád na mantinel, při kterém si ošklivě otočil koleno a zůstal ležet, respektive se bolestivě svíjet na ledě. První pomoc poskytla přítomná zdravotnice. Spoluhráči pomohli Filipovi, který utrpěl šok, z ledu. Nešťastně zraněný hokejista měl rodiče mimo Karlovy Vary a šel na zápas pouze s dědou. Na pomoc ale přispěchaly sestry Alena a Marcela z opačného tábora, z toho baníkovského, které se o chlapce se svými rodinami postaraly. "Byl tam také náš táta s přítelkyní a sestry manžel," upřesňuje Marcela Balogová.

Jedna ze sester dokonce jela s Filipem až do nemocnice. "Jsme tam jenom zaskočily, byl to spíš mateřský instinkt," smály se s odstupem obě sestry.

"Můžete mi dát na tu hodnou paní kontakt, která mě zastoupila a doprodila Filipa až do nemocnice, chtěl bych jí moc poděkovat," ozvala se bezprostředně po události našim trenérům maminka Filipa Fišera.

I my moc děkujeme.