16.12. 2019 | Klub | Zdeněk Plachý
Ve spolupráci s městem Sokolov i nadále zlepšujeme prostředí zimního stadionu

Před letošní sezonou proběhla na sokolovském zimním stadionu rozsáhlá rekonstrukce v prostorách kabin, a to jak samotných šaten, tak chodeb a sociálních zařízení.

Opravil se povrch stěn, podlah a stropů, instalovány byly nové obklady a dlažby v sociálních zařízeních, vyměněny zařizovací předměty, provedena místní výměna rozvodů studené a teplé vody. Proběhla kompletní výměna elektroinstalace, lokálních elektrorozvaděčů, výměna zásuvek, vypínačů. Vybudován byl nový systém odvětrání prostorů šaten s využitím rekuperace.

Všechny tyto úpravy v nákladu přes 14 milionů neslo na svých bedrech město Sokolov. V současné chvíli se připravuje další etapa rekonstrukce.

I samotný HC Baník Sokolov pokračoval před startem Chance ligy v dalším vylepšování celkového obrazu zimního stadionu, a nadále pokračuje. Ať se to týká prostor prvoligového A – mužstva, kde je hráčům nabízen stále větší komfort, nebo míst určených pro další návštěvníky z řad našich partnerů, hostů, nebo věrných fanoušků. Po celém stadionu je volně k dispozici WIFI připojení, na ochozech byla nově zřízena klubová místnost vybavená pro přípravu a konzumaci drobného občerstvení a disponující 36 místy, kam mají při zápasech Chance ligy přístup prémiový příznivci Baníku z řad Sokolí rodiny, rodinní příslušníci hráčů a partneři klubu. V běžném provozu potom dokončujeme model pro využití také našimi mladými hokejisty a jejich rodiči během tréninkových i zápasových dnů.

Dalších 40 míst nabízí „Dolní VIP“ místnost, které je využívána pro nejrůznější účely, od slavnostních příležitostí, přes přednášky v projektu life skills, organizační porady klubu a školení všech našich mužstev. Při utkáních Chance ligy je potom dolní „vipka“ k dispozici pro setkávání našich partnerů, po domácích zápasech sem ale již tradičně míří hráči našeho prvního týmu na společné večeře. Tento prostor je vybaven zařízením pro ohřev jídel a jejich uchovávání, včetně nápojového pultu.

Zatím jediným místem na našem zimním stadionu odkud je možno sledovat v komfortnějším prostředí hokejové zápasy je „Horní VIP“ místnost, která je bohužel kapacitně velmi omezena a přístup do ní tak může být umožněn pouze generálním partnerům klubu.

Všechny místnosti od klubové místnosti po VIP prostory jsme vybavili obrazovkami, na kterých běží přímý přenos aktuálně probíhajícího zápasu a o přestávkách jsou zde k dispozici sestřihy nejzajímavějších momentů utkání.

Rekonstrukcí a dovybavením prošel také klubový fanshop, za pomoci jednoho z věrných fanoušků jsme provedli renovaci veřejných toalet na ochozu.

Jak bylo řečeno, zimní stadion čeká druhý díl rekonstrukce, o kterou se opět postará naše město. Ale my chceme jít dál, a tak i my máme připravenou další část změn. Pokud se nich chcete podílet, nebo jsou věci, které vás „pálí“ napište nám na klubový email. Zlepšení prostředí na „zimáku“ je naší společnou záležitostí.

Pro fanoušky jsme také aktuálně připravili prohlídky běžně nepřístupných prostor, včetně obou VIP místností a kabiny našeho A – mužstva. Pokud máte zájem o prohlídku kontaktujte nás na emailu plachy@hcsokolov.cz. Děkujeme.