24.12. 2019 | Pomáháme | Zdeněk Plachý
Sbírka zamířila do Nemocnice Sokolov

Vyslanci našeho klubu vyrazili do sokolovské nemocnice, aby předali oddělení následné péče a dětskému oddělení věci, které jste nám donesli při charitativním týdnu Chance ligy.

A bylo toho opravdu hodně. Tři tašky pro oddělení následné péče s hygienickými potřebami, pro dětské oddělení potom dalších sedm tašek a sedm plných pytlů, které ukrývaly 231 plyšáků, 27 knih, auta, stavebnice, pastelky, zubní kartáčky, panenky, koníky a další hračky.

Baník vyslal s předávkou čtveřici hráčů, Tomáše Rohana, Lubomíra Kovaříka, Tomáše Pařízka a Patrika Kadeřávka. A ti si vedli více než dobře. Žádná zdvořilostní návštěva, předat dary a rychle pryč. Ale hezky naplno, nejprve návštěva seniorů a potom už postupně na každý pokoj dětského oddělení, který byl k dispozici. A tam rozmluvy s nemocnými dětmi, povzbuzování, přání brzkého uzdravení. A také nezbytná nabídka dárků, kdy se hráči předháněli v tom, kdo dětem vyloví z pytle lepšího plyšáka.

Na závěr musíme vzkázat velké poděkování od personálu oddělení, které jsme navštívili. To poděkovaní patří vám všem, kteří jste vyslyšeli naši výzvu a donesli hromadu dárků. Vánoční stromek na "dětském" nebyl skoro vidět. I my moc děkujeme. Žijeme s Baníkem.