5.1. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník posílí Michal Houdek

Obranné řady Baníku rozšíří důrazný obránce Michal Houdek.

Soupiska HC Baník Sokolov se rozroste o nové jméno. Na hostování z Plzně přichází Michal Houdek. Mladý obránce, jenž je i členem širšího kádru reprezentace do 20 let, bude mít do Plzně vyřízeny střídavé starty.

Urostlý obránce (193 cm, 95 kg) v letošním ročníku extraligy odehrál 15 zápasů za plzeňskou Škodovku, mimo to nastupoval také za druholigové Klatovy, kde odehrál 13 zápasů. V letošní sezoně odehrál Michal také 8 zápasů za plzeňskou juniorku. Start za Baník tak bude pro Michala Houdka premiérovým ve druhé nejvyšší soutěži.

Za Baník by měl Michal Houdek nastoupit již v pondělním utkání s Prostějovem.

„Využili jsme možnosti angažovat na hostování se střídavým startem do Plzně tohoto vysokého, perspektivního obránce. V současné době je dlouhodobě zraněný Jan Tomeček a věříme, že právě Michal je schopen posílit naše obranné řady,“ řekl k nově příchozímu hráči Karel Mlejnek, hlavní trenér A-týmu a sportovní manažer HC Baník Sokolov.