10.1. 2020 | Mládež
Starší žáci se poprali s netradiční výzvou

V průběhu vánočních prázdnin dostali starší žáci Baníku více volna, aby do druhé poloviny svých soutěží načerpali především psychické síly. Zároveň ale dostali dobrovolnou možnost zpestřit si období mezi svátky prostřednictvím zajímavé "trenérské výzvy".

Zadání znělo, že si mladí hokejisté sami či ve skupinkách připraví dvě tréninkové jednotky, jednu na ledě, druhou pak na suchu. Obě jednotky si zároveň ve vzájemné spolupráci natočí a sestříhají z nich tříminutové video. Za tímto účelem měli k dispozici dvě volné tréninkové jednotky na ledě. Využít je mohli jakýmkoliv způsobem. Nakonec vznikly dvě vícečlenné skupiny, které si ledovou plochu v obou případech rozdělily napůl.

Trenér Petr Neč na střídačce tentokrát působil pouze jako nutný dozor, do náplně tréninku nijak nezasahoval. "Připouštím, že jsem měl zkraje obavy, jak kluci s volným ledem naloží. Ohromila mě ale jejich příprava i to, jak zodpovědně se nakonec celého projektu ujali. Přiznám se, že některá jejich cvičení mě i osobně inspirovala a rozhodně se nebudu nijak ostýchat použít je ve svých vlastních tréninkových jednotkách. Opravdu ne nadarmo se říká, že děti jsou nejlepší učitelé!", okomentoval dění na ledě dozorující trenér.

Na tvorbu videí mají mládežníci čas do poloviny ledna. "Jak jednotlivá videa posoudíme, to ještě definitivně není jasné, nicméně rádi bychom nějakým způsobem zapojili širší veřejnost, nejlépe v rámci ankety na sociálních sítích. Klub nám navíc vyšel vstříc a nabídl drobné odměny pro nejlepší tvůrce. Vypadá to, že videa budou dvě, ale někteří kluci jsou momentálně na výběrovém turnaji ve Švédsku, proto dostali možnost nahradit trénink na ledě tréninkem v bazénu, na střelnici nebo klidně i v úplně jiném sportovním prostředí. Uvidíme, jestli nakonec budou mít chuť si takhle netradičně zasoutěžit. Sám jsem na výsledná videa velmi zvědavý, už teď ale před těmi, kteří se zapojili, smekám, protože své tréninky měli perfektně připravené.", dodává závěrem trenér Neč.