15.1. 2020 | A-tým | Zdeněk Plachý
Ústí musíme zvládnout za tři body, burcuje Marek Švec

Dnes od 18 hodin se náš A – tým postaví Ústí nad Labem.

"Je to nevyzpytatelný soupeř, jednou vyhrajou, pak zase prohrajou. Víme ale co od nich čekat, musíme to zvládnout za tři body a zase se trochu přiblížit Kadani," má jasno útočník Marek Švec.

Právě sokolovský útočník s číslem 17 se v pondělním utkání na ledě Benátek zapsal hned dvakrát do střelecké listiny. Skóre otevřel již v deváté vteřině. "Domluvili jsme se, že když se to dostane od našich obránců na střed, tak to "Dráha" (Matěj Zadražil) bude sklepávat a mohli bychom z toho jet dva na jednoho. To se povedlo, hodil mi to a já už několik zápasů radši nemířím a naštěstí to tam spadlo," popisuje Marek Švec první "rychlogól".

Na svůj podobně rychlý zápis do gólových statistik si nevzpomíná. "Možná tak někdy na minihokeji, když byl rozměr hřiště asi pět na pět metrů, nevybavuju si to. Ani nevím, jestli to takhle brzy někdo dával, když jsem hrál v nějakém týmu," směje se útočník Baníku.

Přesně v čase 9:00 zvyšoval Marek Švec v Benátkách na 2:0, navíc při vlastním oslabení. "Chtěl jsem už jenom dostat puk na bránu a jít střídat, ale spadlo to tam taky, bylo to i štěstí," říká ke svému druhému gólu.

Benátkám se podařilo dvougólové manko smazat a v prodloužení překlopit výhru na svou stranu. Bodový zisk nás ale zase trochu přiblížil předposlední Kadani, dnes se pokusíme o další posun.