16.1. 2020 | Mládež | Tomáš Bouda
Ladislav Zikmund strávil den s mládeží Baníku

Kolik máš holek? I tato otázka zazněla na autogramiádě Ladislava Zikmunda v pondělí odpoledne, kdy sokolovský odchovanec zavítal zpátky na svůj rodný led.

Hráče, jenž je v současné době jedním z tahounů Kladna, otázka sice překvapila, ale odpověděl, že samozřejmě jen jednu. Útočníka Rytířů pak malí baníkovci zasypali ještě dalším množstvím otázek, na které Ladislav Zikmund ochotně odpovídal. Malé naděje Baníku nejvíce samozřejmě zajímalo, kolik Láďa vstřelil gólů, kolik má pohárů a došlo také na to, jestli už se mu poštěstilo se zúčastnit individuálního tréninku s Jaromírem Jágrem.

Po první autogramiádě absolvoval extraligový útočník s mládeží Baníku dvě tréninkové jednotky. Nejprve se zúčastnil tréninku hráčů ročníku 2009 a mladších a po krátké přestávce i tréninku žákovské kategorie. Na závěr pak právě pro žáky Baníku proběhla také autogramiáda.

Ladislav Zikmund se na ledě zapojil jak do cvičení, tak do hry na zmenšeném hřišti. Na hráčích pak byla vidět obrovská snaha se před extraligovým hokejistou předvést co nejvíce. O motivaci bylo postaráno.

Ladislav Zikmund dělal své první hokejové krůčky právě na zimním stadionu v Sokolově, kde působil do šesté třídy. Poté jako velmi talentovaný hráč přešel do Karlových Varů, kam se vrátil v juniorském věku v sezoně 2015/2016 po angažmá v USA a na Slovensku. V téže sezoně pak Ladislav Zikmund odehrál i 15 zápasů za A-tým Baníku v útoku s Jakubem Vránou a Ondřejem Beránkem. Poté se přesunul na Kladno, kde úspěšně působí dodnes.

Ladislav Zikmund je dalším z řady hráčů, kteří si zatrénovali s mládeží Baníku. V loňské sezoně to byl například Radek Duda či Martin Frk. A v podobných akcích chce HC Baník Sokolov pokračovat i nadále.

Brzy přineseme rozhovor s Ladislavem Zikmundem.