• 0:0, 0:1, 4:0
12. kolo   15.1.2020 - 18.00
HC Slovan Ústí nad Labem
VPPPP
Rozhodčí: Michal Kostourek, Martin Grech. Čároví: Miroslav Šimán, Martin Tvrdík, tresty: 3:6

Müller, Smetana "C", Vl. Brož "A", Mareš, Steinocher, Hes

Kružík "A", Pšenička, O. Bláha, J. Havel, Vildumetz, Filip, Jelínek, Kordule, Krliš, Grim

Tomáš Mareš, Jaroslav Rouubík

Výborná třetí třetina přinesla Baníku tříbodový zisk

Sokolovští hokejisté, ač s menší marodkou, dokázali ve třetí periodě najít dostatek sil a vstřelit rovnou čtyři góly. Tyto branky zajistily Baníkovcům tři body.

Do úvodní dvacetiminutovky nastoupilo aktivněji Ústí nad Labem, které si od začátku vytvářelo množství šancí. V sedmé minutě se na dvakrát pokoušel prostřelit sokolovského brankáře Jan Grim, Bednář však jeho pokusům odolal. Následoval Tomáš Pšenička s jeho prudkou střelou na levém kruhu ale neuspěl. Na druhé straně se dobrou střelou prezentoval Přindiš, ale i gólman hostů stačil zasáhnout. V první třetině nepadla žádná branka a na góly se muselo čekat do druhého dějství.

V samém začátku se předvedl Adam Křemen, který pálil po přihrávce zpoza brány, jeho ostrá rána minula horní roh hostující brány. Ve 27. minutě si ústečtí zahráli početní převahu, ve které měl velkou šanci Ondřej Smetana, Bednář zakročil betonem. Tlak hostů se nakonec vyplatil. Ve 32. minutě Ondřej Bláha propálil maskovaného muže v bráně Sokolova nad lapačkou. O vyrovnání se snažil Osmík, rána mířila k levé tyči, Stach si připsal výborný zákrok betonem.

Třetí třetinu započal Osmík střelou z blízkosti, hostujícího brankáře trefil pouze do hrudi. Ve 46. minutě se Matěj Zadražil z pravého kruhu napřáhl a vymetl pavučiny ve Stachově svatyni. Z blízkosti se ihned poté prosadil Jakub Vrána a Baník se dostal do jednobrankového vedení. V 55. minutě trefil pravou tyč hostí Josef Stříbrný. V početní převaze sokolích mužů byl úspěšný Martin Osmík, který z mezikruží na druhý pokus propálil brankáře ústeckého mužstva. Poté přišlo další vyloučení na straně Ústí. Marek Švec se dostal k dorážce před bránou a poslal Baník do tříbrankového vedení. Dvě minuty před koncem se hosté již radovali ze vstřeleného gólu, jenže Bednář se na brankové čáře roztáhl a zabránil jistému gólu. Ve vlastní oslabení se ještě Sokolov dostal do přečíslení dva na jednoho, o zakončení se zasloužil Matěj Zadražil, hostující brankáře jej vychytal lapačkou. Baník tak ukončuje sérii proher a na domácím ledě vítězí 4:1.

Ohlasy trenérů:

Karel Mlejnek (Sokolov): Nastoupili jsme do utkání velmi nekompletní díky zdravotním komplikacím, které potkaly naše mužstvo. Šli jsme tak do utkání s hráče „širšího kádru“, protože jsme věděli, že budeme potřebovat šetřit síly v průběhu zápasu. Myslím si, že rozložení na 4 formace v průběhu prvních dvou třetin se nám velmi vyplatilo. Ušetřenými silami jsme dotáhli zápas do vítězného konce.

Vyjádření zástupce HC Slovan Ústí nad Labem se bohužel nepodařilo zajistit.