17.1. 2020 | A-tým | Zdeněk Plachý
Tělesná příprava, hraní i čtení pohádek

Stali jsme se partnerem mateřské školy.

Stvrzeno. HC Baník Sokolov a Mateřská škola Sokolov v ulici Karla Havlíčka Borovského podepsaly smlouvu o spolupráci a vzájemném partnerství. Náš klub se tak bude podílet na sportovní výchově žáků školky a pomáhat při pořádání sportovních akcí pro děti.

V praxi to znamená, že děti z mateřské školky budou dvakrát měsíčně docházet na zimní stadion, kde budou mít k dispozici led a odborné vedení.

Pohybovat se ale budeme i v opačném směru. Trenéři a hráči A - mužstva HC Baník Sokolov budou chodit do mateřské školky, kde budou pomáhat s tělesnou průpravou dětí, ale také si s dětmi hrát a nebo jim číst pohádky. Kromě toho uvidíme hokejisty Baníku i na zahradě školky, například při Mezinárodním dni dětí.

Jako první zamířila mezi děti trojice Petr Přindiš, Tomáš Rohan a Petr Holejšovský, aby dětem nechali vyzkoušet, jaké to je v hokejové výzbroji. A tady se ukázalo, že Baník bude mít zřejmě za pár let trochu problém s přebytkem gólmanů, brankářskou zbroj totiž chtěli okusit téměř všichni. Betony s vyrážečkou, lapačkou a maskou prostě táhly. "Já chci taky," znělo nejčastěji. A kapitán našeho A - týmu Tomáš Rohan spolu s šéftrenérem mládeže Petrem Holejšovským děti poctivě oblékali. Obránce Petr Přindiš se potom věnoval pomáhání do "obyčejné" výzbroje.

Když si všichni všechno vyzkoušeli, mohlo se přejít k závěrečnému podepisování hokejových kartiček Tomáše Rohana a Petra Přindiše. "Přijdete taky k nám?," ptali se hráči při odchodu. "Já přijdu dneska!", hlásil jeden z chlapců.