17.1. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Budou grilovaná kuřata, sliboval po Ústí Jaromír Kverka

Baník po delší době urval vítězství na domácím ledě. Předtím se mu to podařilo také s Ústím nad Labem, ale to se psal listopad. Po utkání tak mohli být hráči spokojeni, včetně Jaromíra Kverky, který se při neúčasti Tomáše Rohana ujal kapitánského céčka.

„Panuje velká spokojenost. Úvod utkání nebyl pro nás ideální. Ale jsem strašně pyšný na tým, že to takhle ve třetí třetině otočil,“ měl radost ze svých spoluhráčů Jaromír Kverka. Přitom na body to dlouho nevypadalo. Do 46. minuty drželo Ústí těsné vedení a domácí borci brankáře Stahla ne a ne překonat. Až poté se to podařilo Matějovi Zadražilovi a následně Baník přidal další tři branky. „Začátek byl takový unavený, nejezdily nám nohy. Šlo o pátý zápas v devíti dnech, takže už to bylo znát, že to nebylo takové tempo. Čekalo se, kdo udělá první chybu, tu jsme udělali my, ale podařilo se to zvrátit,“ pokračuje nejproduktivnější hráč Baníku.

Při zraněních a nemocích tvořili třetinu kádru junioři. O to víc je středeční výhra cennější. „Mladí kluci hráli výborně. Myslím si, že jak jsou teď nemoci a je nás méně, tak se tým semkne a najednou otočíme i zápas. Takže klobouk dolů,“ chválil nejen své mladší kolegy hráč, jenž zažívá dle kanadských bodů nejúspěšnější sezonu v dospělém hokeji.

Baníku tentokrát vyšla poslední třetina jakoby ani nebyla únava znát. „Ani bych neřekl, že byly síly. Ale nějak jsme to tam dokopali silou vůle. Pak jsme hráli i zkušeně do obrany, že jsme nepouštěli soupeře do šancí a to rozhodlo,“ vrací se k povedené třetí periodě Jaromír Kverka.

Ten při absenci Tomáše Rohana převzal kapitánské céčko a přiznal, že tým ihned motivoval. „Vypsal jsem kuřata. Protože bývalý kapitán tady nasliboval hory doly a zatím nic nepřinesl,“vypráví se smíchem nový kapitán a pokračuje. „Takže jsem se snažil kluky motivovat a příští týden ve čtvrtek budou grilovaná kuřata,“ slibuje pohoštění do kabiny útočník s bezmála stovkou startů v extralize.

Baník pod vedením Jaromíra Kverky ve dvou zápasech dvakrát bodoval, a tak se šikovný forward, který za Baník nastupoval i v sezonách 2013/14 a 2014/15, nechce jen tak kapitánského céčka vzdát. „Nevím, jak se rozhodnou trenéři. Zatím to šlape, tak nevím, jestli to změní,“ cukají koutky Jaromírovi Kverkovi. Ať už rozhodnutí trenérů dopadne jakkoliv, Baník se může pyšnit zřejmě nejmenší dvojicí kapitánů v lize a zřejmě i ve své historii.

V sobotu čeká Baník zápas se sousedem v tabulce. Do Sokolova přijede Kadaň, kterou by Baník v tabulce rád přeskočil. „Je to zápas o šest bodů. Musíme zregenerovat a jednoznačně jít pro vítězství. Nic jiného neexistuje,“ burcuje závěrem tým i diváky Jaromír Kverka.