20.1. 2020 | Mládež | Zdeněk Plachý
Začala zimní olympiáda dětí a mládeže, Baník má své zástupce

V pátek naši hokejisté vypomáhali s přípravou běžeckých tratí na Božím Daru, tím ale naše účast na Hrách zimní olympiády dětí a mládeže nekončí.

Jedním z ambassadorů her je trenér našich brankářů a videokouč Lukáš Mensator.

Hlavní zastoupení bude mít náš klub samozřejmě v turnaji hokejistů. V trenérském štábu výběru Karlovarského kraje do 15 let působí vedoucí trenér žákovských kategorií HC Baník Sokolov Marek Brzobohatý, v týmu potom najdeme Matyáše Berana, Jana Halberštáta, Václava Eismanna, Petra Holejšovského a Adama Sobotku.

Využít znalost domácího prostředí budou mít možnost naši starší žáci Markéta Šnicerová a Ondřej Kvašňovský, kteří budou bojovat na sokolovském zimním stadionu v rychlobruslení. Trenérem reprezentace Karlovarského kraje v této disciplíně je Petr Neč. Ve středu od 9 hodin jsou na programu rozjížďky, o medaile se pojede ve čtvrtek od 9 do 14.30 hodin.

Prvním utkání odehraje hokejový výběr karlovarského kraje na ledě KV Arény v pondělí od 12.30 hodin proti výběru Prahy, týž den večer na stejném místě od 19.30 hodin změří naši zástupci síly s výběrem Ústeckého kraje. V úterý ve 14.15 je na programu zápas proti Pardubickému kraji, a večer od 19.30 proti Středočeskému. Kompletní program olympiády naleznete na odm.olympic.cz.