21.1. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Legenda pomáhá: Baník zvolil Václava Vyskočila

Druhý ročník projektu Legenda pomáhá odstartuje v neděli 26.1. napříč českým hokejovým prostředím. Do letošního ročníku se zapojí i Baník. Ten zvolil za svou legendu in memoriam Václava Vyskočila.

Právě 26. 1. by oslavil 70. narozeniny legendární Ivan Hlinka. Na jeho počest vznikl právě tento projekt. Ten spočívá v tom, že týmy extraligy, Chance ligy, druhé ligy, ale i univerzitní týmy nastupují v prvních třetinách ve slavnostních dresech. Ty následně budou hráči podepsány a půjdou do aukce. Výtěžek této aukce bude předán Nadačnímu fondu Ivana Hlinky. Ten pomáhá bývalým hráčům, kteří se sami nebo jejich rodiny nacházejí v sociálně obtížné životní situaci, například zakoupením invalidních pomůcek.

Baník nastoupí v těchto dresech ve dvou utkáních. Bohužel pro klub však obě utkání budou venkovní. A to v neděli 26.1. ve Frýdku-Místku a ve středu 29.1. v Třebíčí. Legendou klubu jsme zvolili Václava Vyskočila, in memoriam, bývalého skvělého hráče, trenéra, funkcionáře, člena síně slávy. Václav Vyskočil byl také přepravcem klubu a člověkem, jenž nikdy neodmítl klubu pomoci. A pomáhal i fanouškům. Pamětníci jistě vzpomenou na sezonu 2012/2013, kdy Václav Vyskočil vypravil zdarma autobus na rozhodující páté utkání play-off do Děčína, kde Baník konečně zlomil prokletí prvních kol play-off. Došlo zde však také k poškození autobusu děčínskými fanoušky. Ani poté však Václav Vyskočil fanoušky nezatratil, a naopak se radoval z postupu sokolovských hokejistů.

A právě podobizna Václav Vyskočila bude dominovat dresům Baníku. Věříme, že i fanoušci Baníku se zapojí do následné aukce.