25.1. 2020 | A-tým | Redakce
Baník na Moravě absolvuje dva zápasy ve dvou dnech

Po středečním výjezdu do Jihlavy se na víkend vydá Baník na trip po moravských městech Prostějov a Frýdek-Místek. Nejprve v sobotu změříme své síly s hanáckými Jestřáby, kteří aktuálně hájí 10., tedy poslední postupové místo do předkola playoff, ovšem hned o bod za nimi je náš nedělní soupeř Frýdek-Místek, jenž navíc má o tři zápasy méně.

Sokolovští tedy mají o tomto víkendu možnost výrazně svými výkony promluvit do boje o postup. Jestřábi pokračují ve svém neklidném houpavém letu. Po sérii čtyř výher, z nichž ta poslední přišla na Tři krále u nás v Sokolově 4:2, přišly tři porážky v řadě, zamrzí rozhodně ta v Kadani 0:3 a pak s přímým konkurentem z Frýdku 2:3. Poté ovšem opět tři výhry po sobě,7:2 s Třebíčí,5:2 v Benátkách a 6:1 s Ústím.

Produktivitu Jestřábů nadále vedou Lukáš Žalčík (27+21) a Marek Račuk ( 9+32 ). Tedy nejlepší střelec a nejlepší nahrávač. Produktivitu mezi obránci ovládá Jaroslav Mrázek ( 2+13) a nejtrestanějším mužem je s 69 minutami Jakub Husa. Mezi třemi tyčemi dostává příležitost vcelku pravidelně čtveřice Daniel Dvořák, Tomáš Štůrala, Jakub Neužil (nyní již Kadaň) a Daniel Huf. Posledně jmenovaný má nejlepší statistiky- 92,7% a průměr obdržených gólů 2,27, jako jediný má i vychytaný tzv.shot-out. Sokolovští by si měli vzpomenout na poslední zápas na hanácké půdě, kdy zvítězili 4:1 a ovládli nebe nad Prostějovem.

V neděli potom narazíme ve slezském Frýdku-Místku na další divoké šelmy, tamní Rysy,a budeme čelit jejich síle. Proti třinecké farmě má Baník zatím bilanci 1 vítězství, 3 porážky. Slezané se aktuálně vezou na vlně úspěchu, vždyť už 4x v řadě naplno bodovali. V čele produktivity Rysů je nestárnoucí Milan Mikulík ( 13+20 ),mezi obránci pak Ondřej Hrachovský (8+8),který je také nejtrestanějším hráčem týmu( 26min). Brankovišti vládne juniorský reprezentant Nick Malík (nyní již Kanada – OHL) se statistikami 93,1% a 2,50 gólů na zápas, i on má zapsán jeden zápas s čistým kontem. Pozoruhodné je, že žádný hráč z frýdecké soupisky nemá odehráno všech 41 zápasů, svědčí to o značné fluktuaci hokejistů v kádru. V nedělním zápase Rysi nastoupí ve speciálních dresech s podobiznou jejich odchovance obránce Pavla Kubiny a podpoří tak projekt Legenda legendám probíhající touto dobou na zimních stadionech po celé republice. První třetinu ve speciálních dresech odehrají i baníkovci. Na svých dresech budou mít podobiznu Václava Vyskočila. Sokolovští se ovšem ani v tomto případě jistě nezaleknou této trochu speciální atmosféry a budou srdnatě válčit o body do tabulky.

Víkendová klání začnou v sobotu v Prostějově v 17:00 a v neděli ve Frýdku-Místku už v 16:00.

Držme palce, ať se tým Baníku vrátí z tohoto víkendového tripu s co největším počtem bodů.