26.1. 2020 | A-tým | Zdeněk Plachý
Dva zápasy pro Bivoje!

Baník odehraje část utkání ve Frýdku - Místku a v Třebíči s podobiznou Václava Vyskočila na dresech.
Připojujeme se tak k akci "Legenda legendám", jejíž výtěžek poputuje na konto nadace Ivana Hlinky.

Václav Vyskočil byl součástí sokolovského hokeje po několik generací, nejdříve jako vynikající a velmi neústupný obránce, většinou ve dvojici s dalším pořízkem, Jardou Bartošem. Nejen u spoluhráčů, ale také u soupeřů si vydobyl obrovský respekt. Neváhal hrát na hraně, anebo trochu za ní. "S ničím se moc nepáral, hodně tvrdej, ale opravdu férovej chlap," shodují se ti, kdo Bivoje - jak zněla jeho přezdívka - znali. Pamětníci si ještě dnes vzpomenou například na jeho zapojení do hromadné bitky mezi střídačkami v utkání s Vimperkem, kde to mlátil hokejkou hlava nehlava.

Později Václav Vyskočil proslul jako trenér našeho klubu, a na střídačce byl stejně tvrdý a nesmlouvavý jako předtím na ledě. "Hráči ho ale měli rádi, byl velmi nekompromisní, měl ale takový kamarádský přístup," říká jeden z jeho bývalých svěřenců. "Ukazoval nám třeba, jak máme skákat do střel, pokládal se tam jen tak, bez chráničů, jenom v teplákách," vzpomíná další hráč, kterého Václav Vyskočil trénoval. "Pro hokej tady udělal opravdu hodně," shrnul to za všechny někdo další.

K Václavu Vyskočilovi patřily také jeho nezaměnitelné hlášky. "Drž mlčku!, Hráčů je tady hodně, hokejistů ale málo. Běž se svlíct, já už se na tebe nemůžu dívat!".

Po skončení trenérské kariéry pomáhal Baníku jako funkcionář. I poté co odešel do hokejového důchodu, vždycky tady znovu byl, aby sokolovskému hokeji pomohl.

A nám je velkou ctí, že jméno takové legendy symbolicky provází naše týmy po celé České republice, napsané na autobusech, kterými jezdíme k zápasům.

Legendární Václav Vyskočil tedy bude s našimi hráči po dvě utkání opět na střídačce. Možná bude dohlížet tam odněkud ze shora. Tak či onak, to bude velmi přísný dohled. O motivaci tak budou mít naši hráči postaráno dvojnásob.

Za dlouhou řadu bývalých spoluhráčů, svěřenců i fanoušků, kterým Václav Vyskočil přinášel radost a hokej, který měl "říz", prostě za celý Baník: "Bivoji, Venco, trenére, pane Vyskočile - Děkujeme!"