27.1. 2020 | A-tým | Kamila Ströerová
Pařízek s Jakubem Vránou hodnotí víkendové zápasy

Baník měl o víkendu opravdu nabito. Nejprve se v sobotu utkal s Prostějovem a následující den odehrál zápas s Frýdkem Místkem. Z víkendového tripu si Sokolov neodváží jediný bod. Zápasy zhodnotil Tomáš Pařízek s Jakubem Vránou.

Jak bys zhodnotil víkendový trip?
Tomáš Pařízek: V Prostějově jsme podali velmi slušný výkon, i když výsledek hovoří jinak. Po dlouhé cestě jsme měli dobré první střídání a vůbec dobrý úvod, co se týče nasazení a hry s kotoučem. Bohužel jsme i přes to inkasovali branky, ať už nešťastné, nebo po našich chybách a soupeř odskočil do tříbrankového vedení. Je samozřejmě velmi těžké takový zápas otáčet, nicméně si myslím, že jsme měli své příležitosti a byli jsme nebezpečným soupeřem až do konce. Škoda že nám dlouhodobě chybí někdy klid a někdy důraz v zakončení. Zápas jsme mohli více zdramatizovat. První třetina ve Frýdku byla sice výsledkově velmi podobná té v Prostějově, ale tentokrát byl vstup do zápasu a výkon z naší strany horší. Byli jsme všude o krok později, zmatkovali jsme v našem pásmu a soupeř trestal. Poté jsme sice snížili ale také byli nedisciplinovaní, což nás vždy stojí i nějaké síly, které pak chybí, abychom soupeře dostali pod větší tlak a výsledek otočili. Nicméně máme v zápasech i velmi dobré pasáže, na kterých můžeme stavět. V tréninku se poctivě připravujeme. Jen je třeba i správně nastavit hlavy a věřit si, že hrát umíme. Poté věřím, že z dobrých pasáží v zápasech vytěžíme více.

Jakub Vrána: V Prostějově jsme měli celkem dobrý nástup, tedy mimo první gól, kdy nám odjeli z bule v útočném pásmu. Celkem rychle jsme dokázali odpovědět z přesilové hry, následně přišly smolné branky, které vlastně rozhodly o celkovém vývoji zápasu. Na druhou se dá říct, že stejně jako v  celé sezoně, nás neustále trápí neproměňování vyložených šancí a zbytečná vyloučení. Průběhu utkání rozhodně neodpovídal výsledku. Ve Frýdku se nám nepodařila první třetina, ve které nebylo z naší strany snad nic pozitivního. Od druhé periody jsme se mírně zvedli, ale opět naše koncovka a častá vyloučení rozhodly o zápase.

Díky za rozhovor!