27.1. 2020 | Mládež | Tomáš Bouda
Baník přivítal 22 nových zájemců o hokej

Téměř vyrovnaný rekord příchozích. V sobotu přišlo na hokejový nábor 22 nových dětí.

V sobotu 25. 1. patřil sokolovský zimní stadion dětem. Konal se zde totiž již tradiční nábor v rámci Týdne hokeje. A v útrobách zimního stadionu bylo pořádně živo. VIP místnost, která byla pro příchozí vyčleněna, byla plně zaplněna dětmi a rodiči.

Při příchodu obdrželi rodiče registrační formulář, který vyplnili a výměnou malí zájemci o hokej obdrželi různé dárky včetně dresu Českého hokeje. Potěšující bylo, že spousta dětí mělo největší zájem o vystavený černý dres – ten baníkovský. Tentokrát ho děti nezískaly, ale věříme, že již brzy ho obléknou.

Poté se děti odebraly k prohlídce zázemí stadionu, zatímco si rodiče vyslechli základní informace o klubu a fungování baníkovské základny.

Poté se již všichni sešli v prostorách šaten, kde se rychle převlékli do hokejové a mohlo se již vyrazit k prvním krůčkům na ledě.

Na ledě trenéři připravili několik stanovišť a poté se i s pomocí několika dobrovolníků a hráčů juniorky začali dětem věnovat. Protože na nábor dorazili opravdoví začátečníci, většina dětí bruslila s podporou, ale postupem času se noví hokejisté a hokejistky osmělovali a v závěru pak někteří už bruslili bez pomoci. Děti si také vyzkoušely, jaké je to střílet na brankáře, překážkovou dráhu či různé hry. Formou hry jsou totiž tréninky vedeny především.

V závěru pak účastníci náboru shlédli ukázkové utkání hráčů základny, tedy dětí, které absolvovaly nábor v nedávné době.

Celé dopoledne si děti náramně užily a slibovaly, že dorazí na tréninky základny. Ty se konají pravidelně v úterý, čtvrtek a v sobotu. Tento týden je v tréninkách malá změna a základna bude trénovat v úterý 28. 1. od 16:45, v pátek 31. 1. od 16:30 a v sobotu 1. 2. od 08:30. Jsou vítáni nejen účastníci sobotního náboru, ale i další děti.

Bližší informace podá Richard Gregor, vedoucí přípravkových kategorií (tel. 605 530 570, e-mail: gregor@hcsokolov.cz) či hlavní trenér základny Ivan Říha ( tel. 607 117 448, e-mail: riha@hcsokolov.cz). Zároveň je možné se domluvit i na vypůjčení výstroje.