4.2. 2020 | Klub | Tomáš Bouda
Baníkovská stopa v reprezentaci

Poslední reprezentační přestávka před závěrem soutěže právě odstartovala. Ale hokejisté z kádru Baníku budou v zápřahu i v tomto období. Někteří hráči se kromě svých tréninků zapojí i do přípravy mládežnických týmů v rámci projektu „Patron týmu“, další členové týmu pak odcestovali na reprezentační srazy.

Do Švédska na Beijer hockey games s reprezentací A-týmu se podívá trenér Karel Mlejnek, asistent u národního týmu. V nominaci reprezentačního A-týmu je pak Jakub Flek, hráč karlovarské Energie, který v Sokolově působil v sezoně 2014/2015. V nominaci pak nechybí ani ostřílený Martin Zaťovič, jenž baníkovský dres oblékal v sezoně 2006/2007. Mezi náhradníky je pak obránce Ondřej Dlapa, jenž v sezoně 2008/2009 nastupoval za juniorku Baníku.

Své zástupce bude mít Baník i v mládežnických reprezentacích. U výběru do 19 let působí jako asistent trenéra Miroslav Přerost, bývalý kouč Baníku. V nominaci na Turnaj pěti zemí v Německu pak jsou Adam Křemen (za Baník: 30 zápasů, 4 góly, 2 asistence) a Tomáš Křehlík ( za Baník: 14 zápasů, 0 gólů, 1 asistence).

Osmnáctku čeká Turnaj pěti zemí v Klášterci a Chomutově. Mezi pozvanými je brankář Jan Bednář ( za Baník: 18 zápasů, 2 asistence) a útočník Tomáš Urban ( za Baník: 10 zápasů, 2 asistence). V nominaci je i Lukáš Adámek, jenž má do Baníku vyřízeny střídavé starty z Karlových Varů. Mezi náhradníky je pak litvínovský Lukáš Stehlík, další hráč, kterého může Baník v případě potřeby využít.

I u reprezentace do 17 let bude mít Baník své zástupce. Hlavním trenérem je odchovanec klubu Václav Eismann, v současné době trenér karlovarské juniorky. V nominaci do Ruska nechybí kladenský Jiří Ticháček, další odchovanec Baníku. S reprezentací do 16 let do Švédska vyrazí Lukáš Mensator, trenér brankářů.

Přejeme všem reprezentantům mnoho úspěchů.