7.2. 2020 | Mládež | Zdeněk Plachý
Kluci bojovali, v některém utkání mohli zvítězit a konečné umístění mohlo být lepší

Náš trenér Marek Brzobohatý působil na olympiádě dětí a mládeže v roli konzultanta krajského výběru

Dobrý den Marku, nedávno jste se vrátil z Zimní olympiády dětí a mládeže 2020, která probíhala v Karlovarském kraji, co jste tam vykonával?
Dobrý den, plnil jsem funkci asistenta trenéra u družstva hokeje za Karlovarský kraj.

Jak vypadala Vaše náplň?
Vzhledem k tomu, že působím u výběru Karlovarského kraje s hráči o rok mladšími a s těmito kluky jsem v průběhu sezóny nebyl de facto vůbec na střídačce, tak jsem se dostal do role konzultanta. Tato pozice obnášela předávat postřehy ze zápasů a podněty trenérům v realizačním týmu.

Co Vás na turnaji zaujalo?
Musím říci, že jsem měl dostatek času sledovat jak ze střídačky tak z hlediště spoustu zápasů. A úroveň individuálních dovedností spolu s vysokým nasazením jednotlivých hráčů, mně hodně překvapila. Proto si myslí, že na úrovni U15 v celosvětovém měřítku až tak nezaostáváme. Určitým způsobem je to příslib do budoucna, ve výchově kvalitních hráčů.

Jak si vedlo mužstvo Karlovarského kraje a kolik jsme tam měli hráčů ze Sokolova?
Sokolov zastupoval v mužstvu Karlovarského kraje Adam Sobotka, Jan Halberštát, Matyáš Beran, Petr Holejšovský a Václav Eismann, který ze zdravotních důvodů do turnaje nezasáhl. Co se týče výsledku, kluci skončili na posledním místě ve skupině, která se hrála ve Varech. Nutno však podotknout, že byli dvě skupiny krajů po sedmi a ta varská byla těžší. Nechci kluky omlouvat, ale bojovali a mohli v některým utkání zvítězit a konečné umístění mohlo být lepší.

Nějaký vzkaz na závěr?
Chtěl bych poděkovat organizátorům turnaje, za výbornou atmosféru při všech utkáních a za dobře zorganizovaný turnaj, kdy klukům byl vytvoření komfort v podobě dopravy, stravy a ubytování. Tato sezona se pomalu blíží ke konci a pro ročník 2005 to byl vrcholem mládežnického období, od příští sezóny se zařazují do dorosteneckých kategorií.

Marku, děkujeme za rozhovor a hodně štěstí ve zbytku sezóny.
Více info ZDE.
Místo původně plánovaného utkání 6. kola proti Třebíči odehrajeme v pondělí 28. 9. předehrávku 26. kola proti Benátkám nad Jizerou. Utkání začíná v 17 hodin.
Domácí utkání dne 28.9. neproběhne s SK Horácká Slavia Třebíč kvůli podezření na koronavirus u hráčů Třebíče. Nyní jednáme o případné předehrávce s jiným z týmů Chance ligy. O změnách budeme informovat a do Třebíče posíláme hodně sil.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!
více info ZDE a ZDE.

Z důvodu karantény, která zasáhla do přípravy obou celků, se ruší přípravné utkání s Litoměřicemi. O osudu utkání se Slavií Praha se bude rozhodovat. Bližší informace o celé přípravě a aktuální situaci připravujeme.

...více info ZDE.
.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.