7.2. 2020 | Mládež | Zdeněk Plachý
Kluci bojovali, v některém utkání mohli zvítězit a konečné umístění mohlo být lepší

Náš trenér Marek Brzobohatý působil na olympiádě dětí a mládeže v roli konzultanta krajského výběru

Dobrý den Marku, nedávno jste se vrátil z Zimní olympiády dětí a mládeže 2020, která probíhala v Karlovarském kraji, co jste tam vykonával?
Dobrý den, plnil jsem funkci asistenta trenéra u družstva hokeje za Karlovarský kraj.

Jak vypadala Vaše náplň?
Vzhledem k tomu, že působím u výběru Karlovarského kraje s hráči o rok mladšími a s těmito kluky jsem v průběhu sezóny nebyl de facto vůbec na střídačce, tak jsem se dostal do role konzultanta. Tato pozice obnášela předávat postřehy ze zápasů a podněty trenérům v realizačním týmu.

Co Vás na turnaji zaujalo?
Musím říci, že jsem měl dostatek času sledovat jak ze střídačky tak z hlediště spoustu zápasů. A úroveň individuálních dovedností spolu s vysokým nasazením jednotlivých hráčů, mně hodně překvapila. Proto si myslí, že na úrovni U15 v celosvětovém měřítku až tak nezaostáváme. Určitým způsobem je to příslib do budoucna, ve výchově kvalitních hráčů.

Jak si vedlo mužstvo Karlovarského kraje a kolik jsme tam měli hráčů ze Sokolova?
Sokolov zastupoval v mužstvu Karlovarského kraje Adam Sobotka, Jan Halberštát, Matyáš Beran, Petr Holejšovský a Václav Eismann, který ze zdravotních důvodů do turnaje nezasáhl. Co se týče výsledku, kluci skončili na posledním místě ve skupině, která se hrála ve Varech. Nutno však podotknout, že byli dvě skupiny krajů po sedmi a ta varská byla těžší. Nechci kluky omlouvat, ale bojovali a mohli v některým utkání zvítězit a konečné umístění mohlo být lepší.

Nějaký vzkaz na závěr?
Chtěl bych poděkovat organizátorům turnaje, za výbornou atmosféru při všech utkáních a za dobře zorganizovaný turnaj, kdy klukům byl vytvoření komfort v podobě dopravy, stravy a ubytování. Tato sezona se pomalu blíží ke konci a pro ročník 2005 to byl vrcholem mládežnického období, od příští sezóny se zařazují do dorosteneckých kategorií.

Marku, děkujeme za rozhovor a hodně štěstí ve zbytku sezóny.