9.2. 2020 | Mládež | Tomáš Bouda
Patroni se potřetí v sezoně připravovali s mládeží

Měsíc únor začal v českém hokejovém prostředí reprezentační přestávkou. To bylo pro baníkovskou mládež signálem, že je znovu poctí svou návštěvou hráči A-týmu.

Potřetí v sezoně se vybraní Patroni vydali za jejich mladšími kolegy, aby s nimi strávili přípravu na ledě i na suchu. Bez svého Patrona se tentokrát museli obejít dorostenci, neboť Jakub Vrána byl do konce sezony uvolněn do Havířova, kde si zahraje play-off. Ostatní hráči, shodou okolností, všichni hráči původem z regionu se však opět nadšeně věnovali sokolovské mládeži.

Zřejmě nejtěžší to měl opakovaně Petr Přindiš, na kterého si znovu počíhali hráči základny, obránce Baníku poznal jejich tvrdost a znovu skončil na lopatkách. S mládežníky se pak připravovali i Tomáš Rohan, Michael Čejka, Patrik Michálek, Petr Vodička či Matěj Zadražil, který se svou přidělenou kategorií absolvoval i krátkou besedu a odpovídal na zvídavé dotazy jeho nástupců.

Projekt Patroni týmu nahradil na dny mládeže s A-týmem v minulé sezoně. To každá kategorie nahlédla do přípravy A-týmu, absolvovala s áčkem video přípravu, z bezprostřední blízkosti sledovala trénink hráčů v posilovně. Následně pak mladí baníkovští hokejisté zhlédli trénink A-týmu z nadhledu ve VIP místnosti a poté ještě část A-týmu absolvovala trénink právě s danou kategorií. Letos se koncept spojitosti mládeže s A týmem trochu změnil. Každá kategorie si zvolila svého Patrona a ten pak s mládežníky třikrát v sezoně absolvoval trénink na suchu, přípravu na ledě a hráči A-týmu pak malé baníkovce koučovali i při zápasech.

O motivaci tak během týdne Patronů bylo vždy postaráno a děti si vždycky tyto týdny maximálně užily. Projekt Patronů týmů navazuje na další práci s mládeží, do které spadá i výuka životních dovedností Life skills a také například i účast osobností, které do Sokolova pravidelně přijíždějí, aby si s mladými hráči zatrénovali, podebatovali a účastnili se také autogramiády.

Mladí hokejisté potřebují své vzory a je jen dobře, že je nacházejí v současném A-týmu.