9.2. 2020 | Mládež | Tomáš Bouda
Patroni se potřetí v sezoně připravovali s mládeží

Měsíc únor začal v českém hokejovém prostředí reprezentační přestávkou. To bylo pro baníkovskou mládež signálem, že je znovu poctí svou návštěvou hráči A-týmu.

Potřetí v sezoně se vybraní Patroni vydali za jejich mladšími kolegy, aby s nimi strávili přípravu na ledě i na suchu. Bez svého Patrona se tentokrát museli obejít dorostenci, neboť Jakub Vrána byl do konce sezony uvolněn do Havířova, kde si zahraje play-off. Ostatní hráči, shodou okolností, všichni hráči původem z regionu se však opět nadšeně věnovali sokolovské mládeži.

Zřejmě nejtěžší to měl opakovaně Petr Přindiš, na kterého si znovu počíhali hráči základny, obránce Baníku poznal jejich tvrdost a znovu skončil na lopatkách. S mládežníky se pak připravovali i Tomáš Rohan, Michael Čejka, Patrik Michálek, Petr Vodička či Matěj Zadražil, který se svou přidělenou kategorií absolvoval i krátkou besedu a odpovídal na zvídavé dotazy jeho nástupců.

Projekt Patroni týmu nahradil na dny mládeže s A-týmem v minulé sezoně. To každá kategorie nahlédla do přípravy A-týmu, absolvovala s áčkem video přípravu, z bezprostřední blízkosti sledovala trénink hráčů v posilovně. Následně pak mladí baníkovští hokejisté zhlédli trénink A-týmu z nadhledu ve VIP místnosti a poté ještě část A-týmu absolvovala trénink právě s danou kategorií. Letos se koncept spojitosti mládeže s A týmem trochu změnil. Každá kategorie si zvolila svého Patrona a ten pak s mládežníky třikrát v sezoně absolvoval trénink na suchu, přípravu na ledě a hráči A-týmu pak malé baníkovce koučovali i při zápasech.

O motivaci tak během týdne Patronů bylo vždy postaráno a děti si vždycky tyto týdny maximálně užily. Projekt Patronů týmů navazuje na další práci s mládeží, do které spadá i výuka životních dovedností Life skills a také například i účast osobností, které do Sokolova pravidelně přijíždějí, aby si s mladými hráči zatrénovali, podebatovali a účastnili se také autogramiády.

Mladí hokejisté potřebují své vzory a je jen dobře, že je nacházejí v současném A-týmu.

Více info ZDE.
Místo původně plánovaného utkání 6. kola proti Třebíči odehrajeme v pondělí 28. 9. předehrávku 26. kola proti Benátkám nad Jizerou. Utkání začíná v 17 hodin.
Domácí utkání dne 28.9. neproběhne s SK Horácká Slavia Třebíč kvůli podezření na koronavirus u hráčů Třebíče. Nyní jednáme o případné předehrávce s jiným z týmů Chance ligy. O změnách budeme informovat a do Třebíče posíláme hodně sil.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!
více info ZDE a ZDE.

Z důvodu karantény, která zasáhla do přípravy obou celků, se ruší přípravné utkání s Litoměřicemi. O osudu utkání se Slavií Praha se bude rozhodovat. Bližší informace o celé přípravě a aktuální situaci připravujeme.

...více info ZDE.
.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.