Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
11.2. 2020 | Klub | Tomáš Bouda
Karel Mlejnek povede reprezentační tým do dvaceti let

Karel Mlejnek povede reprezentační tým do dvaceti let

Výkonný výbor Českého hokeje dnes odsouhlasil jmenování Karla Mlejnka do funkce hlavního trenéra reprezentačního týmu do dvaceti let.

HC Baník Sokolov gratuluje Karlovi Mlejnkovi ke jmenování do pozice hlavního trenéra české juniorské reprezentace. Tento krok vnímáme i jako poctu pro celý klub. Současný hlavní trenér A-týmu a sportovní manažer klubu má v klubu smlouvu do 30. 4. 2020. Do tohoto data bude Karel Mlejnek působit jako trenér i jako sportovní manažer a v této funkci již nějakou dobu činí kroky k přípravě nové sezony.

Po dohodě s Karlem Mlejnkem budou pozice hlavního trenéra a sportovního manažera obsazeny osobami, které budou mít na témata a hokej podobný názor a přispějí ke všemu i svým osobním pohledem a názorem.

Pro Karla Mlejnka, ale i pro náš klub je vzájemná spolupráce při budování rozvoje sokolovského hokeje srdeční záležitostí a jde o dlouhodobý projekt. Velmi si ceníme práce Karla Mlejnka a pozici reprezentačního kouče do dvaceti let bereme jako velmi prestižní záležitost. V poměrně krátkém časovém horizontu musíme pro klub najít jiné řešení tak, aby byla zajištěna kontinuita práce a pokračovalo se v nastoupené cestě.

O obsazení všech pozic a vůbec dalším směřování klubu bychom rádi měli jasno do poloviny dubna, kdy musíme mít vyřešenou s městem a hlavními partnery i otázku financování a rozpočtu klubu pro další sezonu, kdy už bohužel nebudeme moci počítat s podporou jednoho z hlavních partnerů, Sokolovskou uhelnou a.s.

Karel Mlejnek, jehož domovem je Sokolov, v klubu působil jako hráč v sezonách 1995/1996 a 2003/2004, následně hráčskou kariéru uzavřel. Přes mládežnické týmy Karlových Varů se postupně propracoval až na post hlavního trenéra extraligového týmu karlovarské Energie. Od sezony 2016/2017 působil dva ročníky ve funkci asistenta trenéra v týmu Bílí Tygři Liberec. Před sezonou 2018/2019 však přijal nabídku druholigového Sokolova, kde způsobil malou revoluci. Při jeho působení prošel klub mnohými změnami a hned v prvním roce jeho působení dokázal po 22 letech postoupit s A-tým do druhé nejvyšší soutěže, Chance ligy. Zároveň se Karel Mlejnek stal asistentem u reprezentačního týmu dospělých, kde v květnu absolvuje své druhé mistrovství světa.

Po skončení mistrovství světa dospělých se Karel Mlejnek přesune k juniorské reprezentaci. V nové funkci přejeme Karlovi Mlejnkovi mnoho úspěchů, a ještě jednou děkujeme. Vážíme si Karla Mlejnka nejen jako trenéra a manažera, ale také jako člověka.

(AKTUALIZOVÁNO 11. 2. 2020, 23:00)

Krátké zprávy
Více info ZDE.
Místo původně plánovaného utkání 6. kola proti Třebíči odehrajeme v pondělí 28. 9. předehrávku 26. kola proti Benátkám nad Jizerou. Utkání začíná v 17 hodin.
Domácí utkání dne 28.9. neproběhne s SK Horácká Slavia Třebíč kvůli podezření na koronavirus u hráčů Třebíče. Nyní jednáme o případné předehrávce s jiným z týmů Chance ligy. O změnách budeme informovat a do Třebíče posíláme hodně sil. 
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!
více info ZDE a ZDE.

Z důvodu karantény, která zasáhla do přípravy obou celků, se ruší přípravné utkání s Litoměřicemi. O osudu utkání se Slavií Praha se bude rozhodovat. Bližší informace o celé přípravě a aktuální situaci připravujeme.

...více info ZDE.
.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).