11.2. 2020 | Klub | Tomáš Bouda
Karel Mlejnek povede reprezentační tým do dvaceti let

Výkonný výbor Českého hokeje dnes odsouhlasil jmenování Karla Mlejnka do funkce hlavního trenéra reprezentačního týmu do dvaceti let.

HC Baník Sokolov gratuluje Karlovi Mlejnkovi ke jmenování do pozice hlavního trenéra české juniorské reprezentace. Tento krok vnímáme i jako poctu pro celý klub. Současný hlavní trenér A-týmu a sportovní manažer klubu má v klubu smlouvu do 30. 4. 2020. Do tohoto data bude Karel Mlejnek působit jako trenér i jako sportovní manažer a v této funkci již nějakou dobu činí kroky k přípravě nové sezony.

Po dohodě s Karlem Mlejnkem budou pozice hlavního trenéra a sportovního manažera obsazeny osobami, které budou mít na témata a hokej podobný názor a přispějí ke všemu i svým osobním pohledem a názorem.

Pro Karla Mlejnka, ale i pro náš klub je vzájemná spolupráce při budování rozvoje sokolovského hokeje srdeční záležitostí a jde o dlouhodobý projekt. Velmi si ceníme práce Karla Mlejnka a pozici reprezentačního kouče do dvaceti let bereme jako velmi prestižní záležitost. V poměrně krátkém časovém horizontu musíme pro klub najít jiné řešení tak, aby byla zajištěna kontinuita práce a pokračovalo se v nastoupené cestě.

O obsazení všech pozic a vůbec dalším směřování klubu bychom rádi měli jasno do poloviny dubna, kdy musíme mít vyřešenou s městem a hlavními partnery i otázku financování a rozpočtu klubu pro další sezonu, kdy už bohužel nebudeme moci počítat s podporou jednoho z hlavních partnerů, Sokolovskou uhelnou a.s.

Karel Mlejnek, jehož domovem je Sokolov, v klubu působil jako hráč v sezonách 1995/1996 a 2003/2004, následně hráčskou kariéru uzavřel. Přes mládežnické týmy Karlových Varů se postupně propracoval až na post hlavního trenéra extraligového týmu karlovarské Energie. Od sezony 2016/2017 působil dva ročníky ve funkci asistenta trenéra v týmu Bílí Tygři Liberec. Před sezonou 2018/2019 však přijal nabídku druholigového Sokolova, kde způsobil malou revoluci. Při jeho působení prošel klub mnohými změnami a hned v prvním roce jeho působení dokázal po 22 letech postoupit s A-tým do druhé nejvyšší soutěže, Chance ligy. Zároveň se Karel Mlejnek stal asistentem u reprezentačního týmu dospělých, kde v květnu absolvuje své druhé mistrovství světa.

Po skončení mistrovství světa dospělých se Karel Mlejnek přesune k juniorské reprezentaci. V nové funkci přejeme Karlovi Mlejnkovi mnoho úspěchů, a ještě jednou děkujeme. Vážíme si Karla Mlejnka nejen jako trenéra a manažera, ale také jako člověka.

(AKTUALIZOVÁNO 11. 2. 2020, 23:00)