Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
12.2. 2020 | A-tým | Redakce
Popáté v letošní sezoně proti Ústí nad Labem

Popáté v letošní sezoně proti Ústí nad Labem

Po pondělní domácí dohrávce s Benátkami, kde naše mužstvo bralo po ohromně dramatickém průběhu alespoň jeden bod za prohru 5:6 v prodloužení, se sokolí družina vydává pod hrad Střekov, aby se zde pokusila vyválčit další body do tabulky proti týmu HC Slovan Ústí nad Labem.

Vzájemné zápasy těchto protivníků jsou v letošní sezoně vyrovnané, oba týmy v nich drží domácí neporazitelnost, Ústí zvítězilo 4:2 a 5:2, Sokolov kontroval výhrami 8:2 a 4:1..Tato poslední výhra z 15.ledna také odstartovala sérii proher Slovanu, která je nyní na čísle 7.

Příčin tohoto vývoje může být vícero, svou roli mohl sehrát i fakt, že v lednovém přestupním termínu si extraligové kluby často stahují své hráče z hostování, své o tom ví i Sokolovští, a tak i Ústí přišlo o několik jmen, která tým herně i bodově táhla. Za všechny jmenujme alespoň Tomáše Vildumetze ( 44 zápasů s bilancí 12+29 ), jenž nastupuje nyní za karlovarskou Energii. Zajímavý může být tento zápas pro Jana Grima, mladého útočníka, který momentálně nastupuje za Baník, avšak 21 zápasů letos odehrál právě za ústecký Slovan. 11 startů za Ústí si pak připsal i Vladislav Houška. Naopak na druhé straně působí nově Lubomír Kovařík.

Reprezentační pauzu ústečtí zpestřili nedělní exhibicí, která byla součástí rozlučky dvou hráčů úzce spjatých se Slovanem, a to útočníka Jaroslava Roubíka a brankáře Martina Volkeho. Mezi jinými se této exhibice zúčastnil i brankář Ondřej Pavelec. Méně radostnou událostí je nedávné odstoupení jednatele klubu HC Slovan pana Jana Zdvořáčka ze své pozice.

Ve středu od 18.00 nečeká na naše borce na ústeckém zimním stadionu lehká práce, avšak i pondělním výkonem proti Benátkám dokázali naši omlazení Sokoli, že chtějí nadále v každém zápase do konce letošní sezony nesmlouvavě bojovat o každý bod a další zkušenosti v této náročné soutěži a my budeme věřit, že se jim to i v tomto zápase podaří naplnit.

Krátké zprávy
Více info ZDE.
Místo původně plánovaného utkání 6. kola proti Třebíči odehrajeme v pondělí 28. 9. předehrávku 26. kola proti Benátkám nad Jizerou. Utkání začíná v 17 hodin.
Domácí utkání dne 28.9. neproběhne s SK Horácká Slavia Třebíč kvůli podezření na koronavirus u hráčů Třebíče. Nyní jednáme o případné předehrávce s jiným z týmů Chance ligy. O změnách budeme informovat a do Třebíče posíláme hodně sil. 
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!
více info ZDE a ZDE.

Z důvodu karantény, která zasáhla do přípravy obou celků, se ruší přípravné utkání s Litoměřicemi. O osudu utkání se Slavií Praha se bude rozhodovat. Bližší informace o celé přípravě a aktuální situaci připravujeme.

...více info ZDE.
.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).