12.2. 2020 | A-tým | Redakce
Popáté v letošní sezoně proti Ústí nad Labem

Po pondělní domácí dohrávce s Benátkami, kde naše mužstvo bralo po ohromně dramatickém průběhu alespoň jeden bod za prohru 5:6 v prodloužení, se sokolí družina vydává pod hrad Střekov, aby se zde pokusila vyválčit další body do tabulky proti týmu HC Slovan Ústí nad Labem.

Vzájemné zápasy těchto protivníků jsou v letošní sezoně vyrovnané, oba týmy v nich drží domácí neporazitelnost, Ústí zvítězilo 4:2 a 5:2, Sokolov kontroval výhrami 8:2 a 4:1..Tato poslední výhra z 15.ledna také odstartovala sérii proher Slovanu, která je nyní na čísle 7.

Příčin tohoto vývoje může být vícero, svou roli mohl sehrát i fakt, že v lednovém přestupním termínu si extraligové kluby často stahují své hráče z hostování, své o tom ví i Sokolovští, a tak i Ústí přišlo o několik jmen, která tým herně i bodově táhla. Za všechny jmenujme alespoň Tomáše Vildumetze ( 44 zápasů s bilancí 12+29 ), jenž nastupuje nyní za karlovarskou Energii. Zajímavý může být tento zápas pro Jana Grima, mladého útočníka, který momentálně nastupuje za Baník, avšak 21 zápasů letos odehrál právě za ústecký Slovan. 11 startů za Ústí si pak připsal i Vladislav Houška. Naopak na druhé straně působí nově Lubomír Kovařík.

Reprezentační pauzu ústečtí zpestřili nedělní exhibicí, která byla součástí rozlučky dvou hráčů úzce spjatých se Slovanem, a to útočníka Jaroslava Roubíka a brankáře Martina Volkeho. Mezi jinými se této exhibice zúčastnil i brankář Ondřej Pavelec. Méně radostnou událostí je nedávné odstoupení jednatele klubu HC Slovan pana Jana Zdvořáčka ze své pozice.

Ve středu od 18.00 nečeká na naše borce na ústeckém zimním stadionu lehká práce, avšak i pondělním výkonem proti Benátkám dokázali naši omlazení Sokoli, že chtějí nadále v každém zápase do konce letošní sezony nesmlouvavě bojovat o každý bod a další zkušenosti v této náročné soutěži a my budeme věřit, že se jim to i v tomto zápase podaří naplnit.