27.2. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Tomáš Urban: První dva góly beru na sebe

Dle svých slov odehrál svůj nejhorší zápas v Baníku. Tomáš Urban byl po utkání rozmrzelý. Baník prohrál s Třebíčí 2:5.

Úvodní třetina utkání s Třebíčí měla podobný průběh jako ta v zápase s Frýdkem-Místkem. Baník do zápasu nevstoupil špatně, ale poté dvakrát inkasoval. Ve druhé třetině pak domácí srovnali skóre, ale nakonec tahali za kratší konec. „Zápas to byl vyrovnaný, ale utekla nám opět první třetina. Beru první dva góly na sebe, protože jsem neprotečoval puk. Mrzí mě to. Pak jsme dostali třetí gól, který byl smolný. Měli jsme šance, trefili jsme jednu tyčku, je to škoda,“ hodnotil utkání se smutným tónem Tomáš Urban.

Čerstvě osmnáctiletý útočník patřil v juniorské soutěži k nejproduktivnějším hráčům vůbec. Nyní již sbírá starty v druhé nejvyšší soutěži dospělých. „Je to super. Já jsem moc rád za tu možnost, kterou mi pan Mlejnek dal a vážím si toho. Doufám, že ještě budu teď hrát,“ říká ke svému působení talentovaný hráč Kladna a doplňuje. „Budu makat na sto procent a doufám, že přijdou ještě nějaké výhry a snad už i nějaký gól,“ doufá Tomáš Urban.

Ten byl zvyklý v mládežnických soutěžích na pravidelný přísun kanadských bodů, nyní však stále čeká na premiérový zásah mezi dospělými. „Je to těžké. Celkově liga je hodně fyzická. Snažím se hrát hodně pro tým a nedělat chyby.“

Jinak je ale Tomáš Urban v Sokolově spokojený. „Kluci jsou super. Ze začátku jsem to měl těžký, ale pomohli mi. Hlavně Tom Pařízek mi pomohl a jsem za to rád, že jsem se mohl takto do toho dostat,“ říká směrem ke kabině jeden z jejich nejmladších členů.

Baník čekají v sezoně ještě 4 zápasy. Dva doma a dva venku. „Doufám, že ještě přijdou nějaké výhry, co nejvíce bodů, a hlavně ty zápasy musíme odmakat na sto procent,“ přeje si závěrem Tomáš Urban.