27.2. 2020 | Stará garda | Tomáš Bouda
Startuje West Bohemia cup

Pět zemí, deset mužstev. Po roce se na sokolovský zimní stadion vrací mezinárodní West Bohemia Cup.

Turnaj hráčů nad 35 let, zábava, ale také české pivo. To je ve zkratce West Bohemia cup. Kromě pořádajících Old Boys Sokolov přijalo letos pozvání devět týmů. Chybí stříbrný tým loňského ročníku Kärpät Oulu, ale vítězství v turnaji znovu přijedou obhajovat silné Klatovy, v čele fanouškům známým Jiřím Maxou.

Z českých týmů se pak představí i Piráti Chomutov a HT Praha. Silné zastoupení bude mít i Slovensko. Od Košic dorazí hned trojice týmů – HC Geča, HK Hurikán Čaňa a loňský účastník HC Slanec. Premiérovou účast bude mít německý tým EC Erkersreuth a holandský tým Ex Eagles Den Bosch, kde působí i bývalý prvoligový obránce Baníku Michal Rybář. V neposlední řadě se pak turnaje zúčastní i ruský tým Wild Boars Moscow, partnerský tým Staré gardy.

Old Boys Sokolov půjdou do turnaje v téměř nejsilnější sestavě. Někteří hráči však budou plnit organizační povinnosti či roli rozhodčích.

Turnaj, jenž potrvá tři dny, bude mít i bohatý doprovodný program. Kromě tomboly se pak týmy zúčastní dvou slavnostních večerů. První se uskuteční v restauraci Na Golfu, druhý pak na hradě Loket.

Program West Bohemia cupu zahájí páteční souboj HC Baník Sokolov a HC Slanec od 8:15. Celkem se odehraje 25 zápasů . Finále je plánováno na nedělních 16:15.

Veškeré informace o turnaji naleznete na

Partnery turnaje jsou

Město Sokolov
Vodohospodářská společnost Sokolov, s.r.o.

S & W. Automobily s.r.o.
Spa & Kur Hotel Harvey****

29. týden (18. 7. - 24. 7.) - ZDE
30. týden (25. 7. - 31. 7.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.