27.2. 2020 | Stará garda | Tomáš Bouda
Startuje West Bohemia cup

Pět zemí, deset mužstev. Po roce se na sokolovský zimní stadion vrací mezinárodní West Bohemia Cup.

Turnaj hráčů nad 35 let, zábava, ale také české pivo. To je ve zkratce West Bohemia cup. Kromě pořádajících Old Boys Sokolov přijalo letos pozvání devět týmů. Chybí stříbrný tým loňského ročníku Kärpät Oulu, ale vítězství v turnaji znovu přijedou obhajovat silné Klatovy, v čele fanouškům známým Jiřím Maxou.

Z českých týmů se pak představí i Piráti Chomutov a HT Praha. Silné zastoupení bude mít i Slovensko. Od Košic dorazí hned trojice týmů – HC Geča, HK Hurikán Čaňa a loňský účastník HC Slanec. Premiérovou účast bude mít německý tým EC Erkersreuth a holandský tým Ex Eagles Den Bosch, kde působí i bývalý prvoligový obránce Baníku Michal Rybář. V neposlední řadě se pak turnaje zúčastní i ruský tým Wild Boars Moscow, partnerský tým Staré gardy.

Old Boys Sokolov půjdou do turnaje v téměř nejsilnější sestavě. Někteří hráči však budou plnit organizační povinnosti či roli rozhodčích.

Turnaj, jenž potrvá tři dny, bude mít i bohatý doprovodný program. Kromě tomboly se pak týmy zúčastní dvou slavnostních večerů. První se uskuteční v restauraci Na Golfu, druhý pak na hradě Loket.

Program West Bohemia cupu zahájí páteční souboj HC Baník Sokolov a HC Slanec od 8:15. Celkem se odehraje 25 zápasů . Finále je plánováno na nedělních 16:15.

Veškeré informace o turnaji naleznete na

Partnery turnaje jsou

Město Sokolov
Vodohospodářská společnost Sokolov, s.r.o.

S & W. Automobily s.r.o.
Spa & Kur Hotel Harvey****

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.